Yüz Germe

Blog

Güzellik ve estetik operasyon denilince ilk akla gelen operasyonların başında geliyor, yüz germe operasyonları. Zamanla yaşlanmaya bağlı deride deformeler ve sarkmalar olabilmektedir. Bu sarkmalar yüz germe ameliyatları ile ortadan kaldırılabilmektedir. Yüz germe operasyonları ameliyatlı yüz germe ve ameliyatsız yüz germe olarak iki farklı şekilde yapılabilmektedir. 

Ameliyatsız, enjeksiyonla yapılan işlemler arasında lazeri, dolgu ve botoks gibi uygulamalar yer almaktadır.  Ancak bilinmelidir ki bu tip uygulamalar sürekli veya belirlenen periyotlarla tekrarlanmalıdır. Dolgu, botoks gibi işlemler kısa vadede ciltte hızlı sonuçlar ortaya çıkarsa da maalesef ki ortalama ömrü kişiden kişiye değişmekle beraber 1 yıl ile 6 ay aralığında değişmektedir. 

Bu nedenle yapılan yüz germe operasyonlarında kalıcılık anlamında daha etkili olan ameliyatlı yüz germe tercih edilmektedir. 

Son yıllarda örnekleri çokça görüldüğü üzere bu tip uygulamaların nerelerde kimler tarafından yapıldığı ise neredeyse hayati önem taşımaktadır. Yanlış uygulanan bu işlemlerin sonucu maalesef can kaybına kadar sebebiyet vermektedir. Bu nedenle, bu işlemlerin alanında uzman hekimlerce maksimum hijyen koşullarına sahip sağlık kurumlarında yapılması gerektiği unutulmamalıdır. 

YÜZ GERME AMELİYATI NASIL YAPILIR?
Yüz germe; Kişilerin çoğu zaman estetik kaygıları ile başvurduğu operasyonlarda arasındadır. Yüz germe ameliyatı ise, zamanla yüz derisinde oluşan sarkma ve gevşemelerin ameliyatla giderilmesi anlamına gelmektedir

Yüz germe denildiğinde, yüz germe bantları veya ameliyatsız enjeksiyonla yapılan yüz germe operasyonlarının uzun soluklu kalıcılığı olmaması nedeniyle ameliyatlı yüz germe operasyonları da yoğunlukla önerilmektedir. 

Yüz germe operasyonlarında en önemli tespitlerin başında yüzde ortaya çıkan gevşeme ve sarkmaya bağlı yaşlanmanın tam kaynağının tespit edilebilmesi ve esas deforme olan noktaların belirlenmesidir. 


YÜZ GERME AMELİYATLARININ KALICILIĞI NE KADAR SÜRER?
Enjeksiyon ile yapılan dolgu, botoks gibi işlemlerle yapılan ufak müdahalelerin ortalama ömrünün 1 yıl ile 6 arasında olduğu bilinirken, yüz germe ameliyatlarında bu süre kişiden kişiye değişmekle beraber 10 yıla kadar kalıcılığı olduğunu söylemek mümkündür.

Yüz germe ameliyatı sonrasında kalıcılığı belirleyen çeşitli faktörler bulunmaktadır. Stress, düzensiz uyku ve sigara alkol tüketiminin zararları her koşulda bilinmektedir. Yüz germe ameliyatı sonrasında da bu etkenlerin kalıcılıkta ciddi rol oynadığını söylemek mümkündür. Bu ameliyat sonrası kişilerin yaşam standartlarını maksimum seviyede kaliteli hale getirmeleri ve bunu benimsemeleri önemlidir. 

Ameliyat sonrasında koruma süreci ameliyata karar verme aşaması kadar önemli ve etkin bir süreçtir. 

YÜZ GERME AMELİYATI SONRASI İYİLEŞME?
Gelişen teknoloji her alanda olduğu gibi estetik operasyonlarda da etkisini ciddi oranda gösterdiğini söylemek mümkündür. Eski zamanlı operasyonlar sonrasında, yüz germe ameliyatı sonrasında şişme morarma gibi durumlar yaşanmış olsa da, günümüz şartlarında bu operasyonlarda dokulara verilen zararla minimuma indirilmiş durumda. 

Yüz germe ameliyatı sonrası da ortalama 1 hafta içinde yüzde oluşan morluk veya şişkinliğin hızlıca iyileştiğini söylemem mümkün.  Dahası 2 hafta içinde hasta normal yaşantısına devam edebilir hale gelebilmektedir. 

Ancak yüz germe ameliyatı sonrasında etkilerini hemen görmeyi beklemek hayal kırıklığına neden olabilir. Çünkü bu ameliyat sonrasında kişinin yüzünün doğal formuna kavuşması için ortalama 4 ile 8 hafta arasında bir zamana ihtiyaç vardır.


YÜZ GERME AMELİYATINDA YAŞ SINIRLAMASI VAR MI?
Yüz germe ameliyatı kişinin yaşına ve ihtiyaçlarına bağlı olmak üzere her yaşta yapılabilmektedir.
Toplumlarda genellikle kırk yaş sonrası yüz germe ameliyatı için ideal olan zaman kabul edilse de,  otuzlu yaşlardan sonra insanlar yaşlanmanın izlerini minimuma indirmek içinde yüz germe ameliyatını tercih edebiliyor.  

Yaş aralığına bakmaksızın cildi ileri seviyede kırışmış ve sarkmış insanlar daha erken yaşta da bu ameliyatı olabiliyorlar. Kişinin yüzünde yaşa veya dış faktörlere bağlı deformasyonlar ve en yaygın tabirle sarkmalar varsa, ameliyatlı veya ameliyatsız yüz germe operasyonları tercihe bağlı her yaşta hekim yönlendirmesiyle yapılabilmektedir. 

YÜZ GERME AMELİYATI BAŞARISIZ OLURSA NE YAPILABİLİR?
Evet, konu yüz germe ameliyatları olduğunda en belirgin korku ise; başarısız bir yüz germe ameliyatı. Bu nedenle bu operasyona karar verdiğinizde mutlaka alanında uzman plastik cerrahlar tarafından profesyonel sağlık kuruluşlarında hizmet almalısınız. Sağlığı yakından ilgilendiren hiçbir operasyonda risk alınamayacağı gibi yüz germe ameliyatı içinde aynı durum mevcuttur. 

Yüz germe ameliyatı sonrasında kişiyi mutsuz eden bir durum varsa elbette ekseriyetle telafileri mümkündür. Ancak bu telafi sürecinde kişinin çok çok daha hassas davranması gerekmektedir. Bu nedenle en başında uzman hekimler ve profesyonel sağlık kurumlarından hizmet alınırsa bu risk ortadan tamamen kaldırılabilir. 


YÜZ GERME AMELİYATI FİYATLARI NEDİR?
Yüz germe estetiği yaptırmak isteyen kişilerin ilk araştırdıkları sorularından biri ise "yüz germe estetiği fiyatları nedir?" Yüz germe estetiği uygulamalarında belirlenmiş standart bir fiyatlandırma olduğunu söylemek maalesef olanaksızdır. Nitekim yapılacak olan işlemler danışanın ihtiyaçlarına, operasyonun süresine, hangi hastanede yapıldığına ve hekim maliyetlerine göre değişmektedir. 

Bu nedenle yüz germe ameliyatı fiyatları konusunda en sağlıklı bilgilendirmelere ulaşabilmek adına mutlaka kliniklerle iletişime geçmeniz daha yararlı olacaktır. . Yüz germe estetikleri için fiyatlandırma, işinde ehil olan uzman hekimler tarafından yapılan analizler ve muayene sonrasında belirlenir. Araştırıldığında bazı klinikleri sabit fiyatlar sunduğu görülebilmektedir. Ancak muayene sonrası bu rakamlar zaman zaman değişmektedir. 

Bu nedenle en çok merak edilen  “Yüz germe estetiği fiyatları İstanbul“, “2020 Yüz germe estetiği fiyatları“, “Yüz germe estetiği fiyatları Bakırköy“, gibi soruların maalesef net bir cevabı bulunmamaktadır. 

Sizlerde yaşlanmanın belirtilerini ortadan kaldırmak ve yüz germe operasyonları hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz ön muayene randevusu için bizlerle iletişime geçiniz.


Vega Center Blog