TDF Saç Ekimi

Blog

Günümüzün en yaygın estetik sorunları arasında yer alan saç dökülmesi ve erkeklerde en sık görülen boyutu ise kellik sorunlarında kalıcı çözüm gözü ile bakılan saç ekimi uygulamalarında da teknolojinin gelişmesi ile farklı yöntemler gelişmiş durumda. Saç ekimi yaptırmaya karar veren kişilerin ise merak ettiği birden çok soru bulunuyor. Saç ekim uygulamalarında birden fazla yöntemin uygulanmaya başlamış olmasıyla beraber çok daha kalıcı ve başarılı sonuçlar almanın mümkün olduğu söylenebilmektedir.

Bilindiği üzere saç ekiminde çokça teknik uygulanmakta, son dönemde popüler olan tekniklerin bir diğeri ise TDF saç ekimi yöntemi ile saç ekimidir. TDF saç ekimi yöntemi ile saç ekimi günümüzün en yeni teknikleri arasında yer almaktadır. Normal şartlarda 2 seans saç ekimi arasında ortalama 6 aylık bir zaman dilimine ihtiyaç vardır. Ancak TDF saç ekimi yöntemi ile saç ekiminde peş peşe iki seans uygulamak mümkündür. 

TDF YÖNTEMİ İLE SAÇ EKİMİ NASIL GERÇEKLEŞİR?
TDF yöntemi ile saç ekiminde süreç yine diğer yöntemlere olduğu gibi donör bölgeden alınan saç köklerinin saç ekimi yapılacak bölgeye nakledilmesi operasyonudur. Ancak işleyiş farklılığı bulunmaktadır. TDF yöntemi ile saç ekiminde ilk aşamada donör olarak belirlenen bölge sağ ve sol olarak ikiye ayrılır. İlk seansta donör bölgede belirlenen kısımdan alınan saç kökleri saç ekimi yapılacak olan bölgeye nakledilir. Bir sonraki seansta ise diğer bölgedeki saç köklerinin, saç ekimi yapılacak olan bölgeye nakli sağlanır. 

TDF SAÇ EKİMİ YÖNTEMİ HER SAÇ TİPİNE UYGULANABİLİR Mİ?
TDF saç ekimi yöntemi özellikle kellik ve saç dökülmelerinin yoğun ve bölgesel olduğu kişilerde uygulanır. Kafa üzerinde orta kısım ön kısım ve arka kısım gibi açılmalarda başarı ile uygulanan ve başarılı sonuçlar veren bir yöntemdir. 

Diğer saç ekimi tekniklerinde bir seansta ortalama 4.000 civarında saç kökü nakli yapılabilmektedir. İkinci seans için ise ortalama 6 aylık bir zaman dilimine ihtiyaç olmaktadır. TDF saç ekimi yönteminde ise tek seansta ortalama 3.000 civarında saç kökü nakli yapılırken ertesi gün gerçekleşen ikinci seansla beraber ortalama 6.500 ile 7.000 arasında saç kökü naklinin yapılması mümkündür. 

TDF SAÇ EKİMİNDE SAÇLAR NE ZAMAN ÇIKAR?
TDF saç ekimi yönteminde de diğer saç ekimi uygulamalarında olduğu gibi ilk 1-2 ay içinde şok dökülme olarak tabir edilen saç dökülmesi başlar. 3. Ay itibariyle ise tekrar dökülmemek üzere saçlar yeniden uzamaya başlar ve ortalama 6 ile 9 ay aralığında saçların %70 inin çıktığını söylemek mümkündür. Bu süreçte sabırlı olunmalıdır çünkü saç ekimi uygulamalarında tam sonucu görmek için ortalama 10 ile 12 aylık bir zaman dilimine ihtiyaç vardır.

TDF YÖNTEMİ İLE SAÇ EKİMİ FİYATLARI NEDİR?

Saç ekimin öncesinde çok merak edilen soruların başında geliyor; ‘ Saç ekimi fiyatları ne kadar?’ Oysa bilinmesi gereken en önemli olan şey saç ekimi fiyatlarından önce hangi saç ekimi tekniğinin uygulanacağı veya uygulanması gerektiği konusudur.

TDF Yöntemi ile saç ekimi uygulamalarında net bir rakam telaffuz etmek veya fiyatlandırma yapmak maalesef mümkün ve doğru değildir. Zira saç ekimi operasyonlarında fiyatlandırmayı belirleyen birçok etken bulunmaktadır. Bu nedenle saç ekimi yaptırmaya karar verdiyseniz eğer en net bilgiyi yaptıracağınız ön muayene sırasında öğrenmeniz doğrudur. Bu nedenle en çok merak edilen  TDF Yöntemi ile saç ekimi fiyatları İstanbul““2020 TDF saç ekimi fiyatları“TDF tekniğiyle ile saç ekimi fiyatları Bakırköy“, gibi soruların maalesef net bir cevabı bulunmamaktadır. 

Sizlerde saç ekimi hakkında daha detaylı bilgi almak TDF saç ekimi yöntemi hakkında sorularınızı sormak ve ücretsiz ön muayene randevusu için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 


Vega Center Blog