Kalem Tekniği Saç Ekimi

Blog

Günümüzün en çok talep gören estetik cerrahi operasyonları arasında yer alan saç ekimi uygulamaları da teknolojinin gelişmesiyle beraber hastalara oldukça farklı yöntemler sunmakta. Bazı estetik operasyonlarda hemen sonuç alınırken saç ekimi operasyonlarında ise sonuç almak için ortalama 2 aylık bir sürece ihtiyaç olduğu herkesçe bilinmektedir. Saç köklerinin ekilmesi sonrasında şok dökülme olarak adlandırılan ekilen saçların dökülmesi ve akabinde yeni sağlıklı ve canlı saçların yeniden uzamaya başlaması. 

Nitekim gelişen teknoloji ve yapılan araştırmalar insanların daha hızlı sonuçlar almasını sağlamayı başarmış durumda. Özellikle kalem tekniği ile saç ekimi hastalarına çok daha konforlu bir saç ekimi operasyonu sunarken diğer yöntemlere kıyasla daha hızlı sonuç almalarını sağlıyor.Kalem tekniği ile saç ekiminin en önemli artısı saç kökünün alınır alınmaz saç ekimi yapılacak bölgeye hızlıca ekimin sağlanmasıdır. Kalemle saç ekimi tekniğinde saç ekimi esnasında kanal açılmasına gerek olmadığından dolayı saç kökleri bekletilmemiş olur ve bu neticece saç ekimi yapılan köklerin tutunma oranı çok daha yüksektir.

KALEM TEKNİĞİ SAÇ EKİMİ TEKNİĞİ AVANTAJLARI

Saç ekimi esnasında kanal açılmasına gerek olmadığından dolayı iyileşme süresi diğer yöntemlere göre çok daha hızlıdır. 

Diğer yöntemlere kıyasla daha hızlı iyileşme süresi olduğundan dolayı kalemle saç ekimi sonrasında hastalar günlük hayatına çok daha hızlı dönebilmektedir.

Kalemle saç ekimi tekniğinde saç köklerinin bekleme süresi minimumda olacağı için ekimi yapılan köklerin sağlık ve canlılık seviyesi daha yüksektir. 

Saç ekimi esnasında kesi alanı diğer saç ekimi tekniklerine göre minimum seviyede olacağından dolayı operasyon sonrası görülebilecek semptomlar da minimum seviyededir.

KALEM TEKNİĞİ SAÇ EKİMİ NASIL YAPILIR?
Öncelikle kalem tekniği ile saç ekimi operasyonunun kalabalık bir ekiple yapıldığı bilinmelidir.  İlk aşamada ekip üyelerinden biri tarafından saç kökleri saç ekimi kalemlerinde yer alan uçların iç kısmına yerleştirilir. Bu aşamada önemli olan bir detay saç köklerinin bekletilmemesidir, beklemesi durumunda ise diğer ekip üyesi bekleyen saç köklerini izotonik sprey kalemleri ile ıslatarak kurumasını önlemektedir. Kaleme alınan saç kökü, alanında uzman olan saç ekimi doktoru tarafından diğer saçların çıkış açısı hesaplanarak iğne ucu ile derinin delinmesi suretiyle ekilir.

Ekip üyelerinden birinin kalem ucuna saç kökünün yerleştirilmesi akabinde hekimin kalem ucundaki saç köküne uygun bölgeye nakletmesi işlemi saç ekimi bitene kadar kendini tekrarlayarak devam eder. 

Burada saç ekiminin seri şekilde sağlıklı yapılabilmesi için saç ekim uzmanı yanında 2 kişilikte bir yardımcı personel görev almaktadır. Personeller kalem ucuna saç kökünü alıp doktorun ekimi gerçekleştirmesi ve kalem ucunda bekleyen saç kökünün kurumasının engellemesi süreçlerinde görev alırlar. 


KALEM TEKNİĞİ İLE SAÇ EKİMİ FİYATLARI NEDİR?

Saç ekimine karar veren ve saç ekimi  yaptırmak isteyen hastaların ilk sorduğu sorularından biri ise "kalem tekniği saç ekimi fiyatları nedir?" Öncelikle bilinmelidir ki; Kalem tekniği saç ekimi uygulamalarında, operasyonun sağlıklı bir akışla ilerlemesi için sadece hekim değil saç ekimi hekimi beraberinde ortalama 2 veya 3 kişilik bir ekip görev almaktadır. 

Kalem tekniği ile saç ekimi esnasında kullanılan Choi implant kalemleri maliyetleri oldukça yüksek ekipmanlardır. Dolayısıyla işlemdeki kişi sayısı kullanılacak kalem sayısını da arttırmaktadır. Buda dolaylı yoldan operasyon maliyetini etkilemektedir. Kalem tekniği saç ekimi diğer saç ekimi yöntemlerine kıyasla daha zahmetli olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. 

Sonuç itibariyle, hem kullanılan ekipmanlar hem de kalabalık bir ekiple gerçekleşen bir operasyon olması nedeniyle kalem tekniği ile saç ekimi tekniği operasyonlarının diğer saç ekimi tekniklerine göre yüksek olduğunu söylemek mümkündür. Özellikle kalemle tekniği ile saç ekimi operasyonları için fiyatlandırmada belirli bir standart olduğunu söyleyemeyiz. Çünkü kalem tekniği ile saç ekimi operasyonlarda, fiyatlandırmayı belirleyen birçok etken bulunmaktadır.  Bu nedenle  Kalem tekniği ile saç ekimi  fiyatları İstanbul““2020 Kalem tekniği ile saç ekimi  fiyatları“Kalem tekniği ile saç ekimi fiyatları Bakırköy“, gibi soruların maalesef net bir cevabı bulunmamaktadır. Bunun için en doğru ve kesin bilgiyi saç ekimi yaptırmaya karar verdiğinizde yapacağınız ön muayene esnasında öğrenebilirsiniz. 

Sizlerde kalem tekniği ile saç ekimi hakkında daha detaylı bilgi almak ve ücretsiz ön muayene randevusu için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Vega Center Blog