Tıraşsız Saç Ekimi

Blog

Günümüz şartlarında saç ekimi operasyonlarda herkesin ihtiyacına bütçesine veya arzusuna göre alternatif saç ekimi yöntemleri kullanılmaktadır. Tıraşsız saç ekimi yöntemi son yıllarda daha çok tercih edilen yöntemlerden biri olmakla birlikte daha çok erkek hastalar tarafından tercih edilen saç ekimi tekniklerinden biridir. Özellikle kafanın tepe kısmında saç ekimine daha çok ihtiyaç duyuluyorsa ve bu ihtiyaç ortalama 3.000 greftin üzerindeyse seyrek kök aralıklarının tespiti için tıraşlı FUE saç ekimi yöntemi uygulanmaktadır. 

Saç ekimi yapılacak bölgenin daha ufak olması durumunda ise tıraşa gerek kalmadan tıraşsız FUE saç ekimi uygulamak mümkündür. Tıraşsız FUE saç ekimi sonrasında koruma yine diğer yöntemlere benzer şekildedir. İlk 48 saat su ve cisim temasından korunmalıdır. İlk yıkama mümkünse hekim kontrolünde yapılmalıdır. Tıraşsız FUE saç ekimi yönteminde de yine aynı şekilde ilk 2 ay içerisinde şok dökülmelerin görülebilmesi çok olağandır. Sonraki 1 aylık süreçte yeni saçların uzamaya başladığını söyleyebiliriz. Ancak tüm tekniklerde olduğu gibi tıraşsız FUE saç ekiminde de saçların gözle görülür büyümesi ortalama 6 ile 8 aylık bir süreçte gerçekleşeceğinden dolayı bu süreçte sabırla beklemek gereklidir. 

KİMLER TIRAŞSIZ FUE SAÇ EKİMİ YAPTIRABİLİR?
Ekimi yapılacak greft sayısının 2.000 den az olduğu vakalarda tıraşsız saç ekimi yapılması mümkündür.
Bölgesel saç dökülmesi yaşayan n kadınlar tarafından en sık tercih edilen yöntem tıraşsız saç ekimidir.
Erkeklerde ise özellikle alın bölgesinde daha sık görülen saç dökülmelerinde tıraşsız saç ekimi daha sık tercih edilen yöntemdir.
Kellik sorunu yaşamayan ancak seyrek saç sorunu yaşayan kişilerde seyrek bölgelerde saç ekimi için tıraşsız saç ekimini tercih edebilmektedir.

BÖLGESEL SAÇ EKİMİNDE TIRAŞSIZ SAÇ EKİMİ YAPILABİLİR Mİ?
Belirtildiği gibi tıraşsız saç ekiminden en önemli kriterlerin başında ekimi yapılacak olan greft sayısının 2.000 altında olmasıdır. Özellikle 1.000 veya 1.500 greft ekim gerektiren operasyonlarda tıraşsız saç ekimi gayet başarılı sonuçlar vermektedir. 

TIRAŞSIZ SAÇ EKİMİ NASIL YAPILIR?
Saç ekimine karar verdikten sonraki ilk aşama Konsültasyon dediğimiz aşamadır. Bu yapılacak olan tıraşsız saç ekimi operasyonu için planlama aşamasıdır. Ekim yapılacak bölge incelenir ve hastaya süreçle ilgili bilgilendirme yapılır. Bir sonraki aşama ise hazırlık aşamasıdır, saçlar yıkanır ve ekimi yapılmak üzere toplanacak kökler için belirlenen donör bölgeden toplanacak kökler için yaklaşık 3 cm kadar bir yer tıraş edilir. Sonrasında tıraş edilen donör bölgeden saç kökleri toplanmaya başlanır. Donör bölge ekseriyetle enseden seçilir. Ekimi yapılacak saç kökleri toplanırken, herhangi bir ağrı veya acı hissedilmemesi için hastaya lokal anestezi uygulanır. 

Saç kökleri toplandıktan sonra ise en önemli aşama gelir, saç köklerinin ekiminin yapılması. Burada en önemli detay ise, saç ekimi yapılacak olan köklerin mevcut saçların çıkış yönü ile aynı yöne doğru ekiminin sağlanmasıdır. Saç kökleri ekimi öncesinde ekim yapılacak bölgeye kanallar açılır, bu kanallar ekimi yapılacak kök sayısı ile aynı adette açılır. Kanalların açılması da oldukça önemli bir aşamadır çünkü eğer açı doğru ayarlanmamış olursa maalesef ki istenilen doğal görünümü yakalamak mümkün değildir. Kanalları açıldıktan sonraki aşama operasyonun en temel aşamasıdır. Bu aşamada ekimi yapılacak olan kökler kanallara yerleştirilir. Ekimi yapılacak köklerin kanallara doğru yerleştirilmesi en önemli aşamalardan biridir. Tüm köklerin ekimi tamamlandıktan sonra saç ekimi yapılan köklerin daha güçlü olmasını sağlamak amacıyla zaman zaman bazı vakalarda PRP işlemi de uygulanabilmektedir. 

TIRAŞSIZ SAÇ EKİMİ NEDEN DAHA PAHALIDIR?
Tıraşsız saç ekimi uygulama gereği zor ve maksimumda profesyonellik gerektiren bir saç ekimi yöntemidir. Her ne kadar daha az greft ekimi yapılsa da, uygulama yöntem olarak daha zahmetli ve daha fazla tecrübe gerektirmektedir. Burada belirleyici olan ise hekimin kendi muayene ücretidir.

Tıraşsız saç ekimi için fiyatlandırma, alanında uzman hekimler tarafından yapılan analizler sonrasında, kişiye özel  planlama ile belirlenir. Birçok klinik sabit bir fiyat belirlemiş olsa da, burada kişiden kişiye ve ihtiyaca göre yapılacak trıraşsız saç ekimi operasyonuna, ekimi yapılacak greft sayısına göre fiyat değişebilmektedir. Ve kişiye özel tıraşsız saç ekimi operasyonu için fiyat belirlenmektedir,  bu nedenle en çok merak edilen  Tıraşsız saç ekimi  fiyatları İstanbul““2020 Tıraşsız saç ekimi  fiyatları“Tıraşsız saç ekimi fiyatları Bakırköy“, gibi soruların maalesef net bir cevabı bulunmamaktadır. 

Sizlerde Tıraşsız saç ekimi hakkında detaylı bilgi almak ve ücretsiz ön muayene randevusu için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 


Vega Center Blog