Meme Estetiği

Blog

Milenyum çağı sonrasında teknolojinin gelişmesiyle birlikte en popüler estetik operasyonlar arasında ilk sıradan giriş yapan operasyonların başında meme estetiğinin geldiğini söylemek mümkündür.

Meme dokusu birçok nedenle deforme olabilir, bu nedenler arasında genetik faktörler olduğu gibi aynı zamanda yaşlılığa bağlı veya emzirmeye bağlı deformelerinde olabilmektedir. 

Meme estetiği öncesinde deformeleri gidermek amacıyla tercih edilirken sonrasında çeşitlenerek meme büyütme, meme küçültme ve meme dikleştirme gibi birçok amaçla uygulanmaya devam etmiştir.

Standart bir meme kavramından bahsetmek maalesef mümkün değildir. Meme ölçütü çoğu zaman kişinin anatomik yapısına çoğu zamanda kendi arzusuna göre şekillenebilmektedir. Son yıllarda meme estetiği ağırlıklı olarak fiziki görünümünden memnun olmayan kişilerce tercih edilmektedir.


MEME ESTETİĞİ ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Meme operasyonları ekseriyetle estetik kaygılarla yapılan operasyonlar arasında olduğu için ağırlıklı tercih edilen 4 ayrı meme estetiği çeşidi bulunmaktadır.

Meme büyütme
Teknik ifadesiyle Augmentasyon Mamoplasti denilen meme büyütme operasyonu, küçük görünümünden şikâyetçi olan memeler için uygulanan bir operasyondur. Meme büyütme estetiğine ihtiyaç duyulmasının birçok nedeni olsa da, genelde vücutla orantısız meme, yaşlanmaya bağlı küçülen memeler ve hızlı kilo vermeye kaynaklı küçülen memelerde meme büyütme estetiğinin tercih edildiği görülmektedir. Meme büyütme operasyonları implant ile yapılmaktadır. Burada önemli olan ölçüt büyütülen memenin kişinin vücuduyla doğru orantıya sahip olmasıdır. Memenin büyütülme oranına öncelikle hekim karar verir ve hasta ile mutabık kalarak operasyon yapılır

Meme Küçültme 
Teknik ifadesiyle Reduksiyon Mamoplasti adı verilen meme küçültme operasyonu büyük görünümünden şikâyetçi olan memelere uygulanan bir operasyondur. Vücudun anatomik yapısına aykırı şekilde büyük olan memeler birtakım sağlık sorunlarını beraberinde getirebilmektedir. Halk arasında sıkça görülen şikâyetlerin arasında, sırt ve boğun ağrıları görülmektedir. Bu operasyonda meme dokusunda yer alan fazla yağ dokusu alınır ve daha estetik ve aynı zamanda daha sağlıklı bir görünüm elde edilir. 

Meme Dikleştirme
Teknik ifadesi Mastopeksi olan meme dikleştirme operasyonu genellikle yaşı ilerleyen ve ileryeyen yaşa bağlı göğüs bölgesinin elastikiyetini kaybetmesi sonucunda oluşan sarkmalardan dolayı tercih edilmektedir. Aynı zamanda hızlı kilo verme veya alma gibi durumlarında meme sarkmasına sebebiyet verdiğini söylemek mümkündür. Meme dikleştirme operasyonu meme altına protez yerleştirilerek uygulanan bir operasyondur. Yerleştirilen bu protez ile memelerin daha dik bir görünüme kavuşması sağlanır. 

Jinekomasti
Bilindiği üzere meme estetiği sadece kadınlar değil son yıllarda erkekler tarafından da oldukça sık tercih edilmektedir. Kilo alımına bağlı erkeklerde ortaya çıkan göğüs büyümelerinde liposuction yöntemi ile meme küçültme işlemi sağlanır. 


MEME ESTETİĞİ SONRASI İYİLEŞME 

Meme estetiği genel anestezi uygulanarak yapılan bir operasyondur. Ve ortalama ameliyat süresi 2 ile 3 saat aralığında değişkenlik göstermektedir. Ameliyat sonrasında iz kalır mı sorusunun yanıtı ise, meme uçlarında olmak üzere belirli belirsiz izlerin kalacağını söylemem mümkündür.

Her cerrahi uygulamada olduğu gibi meme estetiği sonrasında da, kişiden kişiye değişkenlik göstermek üzere, şişkinlikler, morarmalar ve ağrılar olması muhtemeldir. Bu ağrılara ek olarak meme estetiklerinde genelde yanma hissi görüldüğü bilinmektedir. Bu semptomlar ortalama 15 gün le 45 gün aralığında ortadan kalkmaya başlayacaktır. Meme estetiği sonrası oluşan şişlik ve morarmaların iyileşme süresi bazı kişilerde 15 günde tamamlanırken bazı kişilerde bu durum 40 güne kadar devam edebilmektedir. 

Yine meme estetiği sonrasında ödem olması oldukça sık rastlanan bir durumdur. Meme ameliyatı sonrasında ortalama 2 günlük bir hastane yatış süresi bulunmaktadır. Sonrasında kişi hastaneden taburcu edilir. Ancak hekimin yönlendirmelerine ve istirahate evde devam edilmesi önerilir. Meme estetiği sonrasında da diğer tüm cerrahi müdahalelerde olduğu gibi ortalama 4 hafta boyunca spor ve ağır egzersizlerden kaçınılması gerekmektedir. 


MEME ESTETİĞİ FİYATLARI NE KADAR?
Meme estetiği yaptırmak isteyen kişilerin öncelikli sorularından biri ise "meme estetiği fiyatları ne kadar?" Meme estetiği operasyonları fiyatlarında net bir rakam olduğunu söyleyebilmek maalesef ki çok mümkün değildir. Çünkü yapılacak olan operasyonlar çeşitlidir. Ve bu operasyonlar, kişiden kişiye, kişilerin ihtiyaçlarına ve Meme estetiğinde esnasında kullanılan yönteme, hangi hastanede yapıldığına ve hekim maliyetlerine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme ameliyatları ayrı kategorilerde değerlendirilmektedir. Bu nedenle meme estetiği fiyatları konusunda en sağlıklı fiyat bilgisi için mutlaka kliniklerle iletişime geçmeniz önerilmektedir. Meme büyütme, meme küçültme veya meme dikleştirme estetikleri fiyatlarını araştırdığınızda kliniğin marka değerinin, referans hastaların, teknolojik farklılıkların ve çoğu zaman yapılacak uygulamaların fiyatı direkt olarak etkilediğini göz önünde bulundurmak gerekebilir.  

Meme estetikleri için fiyat belirlemek, alanında uzman hekimler tarafından yapılan tetkik ve muayene sonrasında, kişiye özel olarak belirlenir. Zaman zaman sabit fiyat kampanyaları yapılıyor olsa da, burada kişiden kişiye ve ihtiyaca göre yapılacak meme estetiği operasyonunda fiyat değişebilmektedir. Elbette burada kombine operasyonlarda fiyatlandırmayı etkilemektedir, örneğin meme büyütme ve dikleştirme operasyonu eş zamanlı yapıldığında bu işlemleri daha makul rakamlara yaptırmakta mümkündür.  Bu nedenle en çok merak edilen   “meme estetiği fiyatları İstanbul“, “2020 meme estetiği fiyatları“, “meme estetiği fiyatları Bakırköy“, ‘’meme dikleştirme fiyatları nedir’’ “meme büyütme ameliyatı ne kadar’’ gibi soruların maalesef net bir cevabı bulunmamaktadır. 

Sizlerde meme estetiği hakkında detaylı bilgi almak ve ücretsiz ön muayene randevusu için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Vega Center Blog