Ekilen Saçlar Ne Zaman Uzar?

Blog

EKİLEN SAÇLAR NE ZAMAN UZAR?

Günümüzün en genel şikâyetleri arasında yer alan saç dökülmeleri ilerledikten en kalıcı çözüm olarak tercih edilen saç ekimi günümüzün en sık tercih edilen operasyonları arasında yer almakta. Saç ekimi konusunda birçok yöntemin gelişmesiyle beraber kişilerin ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunabilmekte mümkün hale gelmiş durumda. Dünya genelinde bu anlamda oldukça prestij kazanan Türkiye gelişen teknolojiyi son derece iyi kullanarak saç ekimi yaptırmak isteyen kişilere maksimum konfor ve başarılı sonuçlar sunmakta. 

Saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin öncesinde en merak ettiği konulardan biri ise ekilen saçların ne kadar zamanda doğal formuna kavuşacağı konusu. Nitekim saç ekimi operasyonları bilindiği üzere maliyetli ve saç ekimi yaptıracak hekim klinik araştırması da oldukça zahmetli işler arasında. Bu nedenle saç ekimi yaptıran veya saç ekimi yaptıracak kişilerde bu durumda hızlıca sonuç almak istemekte. Ancak saç ekimini diğer estetik operasyonlardan ayıran en temel unsur ise operasyondan sonra ki süreçtir. Diğer estetik operasyonlarda ortalama 1 ay içinde sonucu görebilmek mümkün iken saç ekimi operasyonlarında yaklaşık 8 ile 10 arasında bir zaman sonrasında sonucu görebilmek mümkündür.


Saç ekimi sonrasında ilk 1 ile 2 ay içinde ‘şok dökülme’ olarak adlandırılan bir süreç yaşanır. Bu süreçte ekimi yapılan saçların döküldüğü görülür. Bu durumda kesinlikle panik olunmasına gerek yoktur. Saç ekimi sonrasında ‘şok dökülme’ genelde tüm saç ekim operasyonlarında görülen bir durumdur.

Şok dökülme sonrasında saçlar yeniden uzamaya başlar ve saç ekimi sonrasında ortalama 2 ile 4 ay arasında saçların yeniden uzamaya başladığı görülmektedir. Bu zaman zarfında sabırlı olunması ve saç ekimi uzmanının yönlendirmelerine harfiyen uyulması en önemli kuraldır. Saç ekimi operasyonları sonrasında saçların fark edilir şekilde uzaması için ortalama 6 ile 8 aylık bir zamana ihtiyaç vardır. Bu zaman zarfında saçların belirgin şekilde uzadığı görülecektir. Ancak hayal edilen görünüme kavuşmak için ortalama 8 ile 10 aylık bir zamanın geride kalması gerekmektedir. 

Saç ekimi sonrasında ki 6 ay içinde kişiler genelde ‘saçlarım uzamıyor mu’ ‘saç ekimi başarısız mı oldu’ gibi soruları düşünmeye başlamaktadır. Bu olumsuz düşünceler için oldukça erken bir zamandır. Nitekim saç ekimi operasyonlarında kesin sonucu görebilmek için ortalama 8 ile 10 aylık zaman diliminin geride bırakılması gerekmektedir.

Saç ekimi operasyonlarında başarılı sonuca ulaşmaktaki en önemli detayların başında alanında uzman ve profesyonel ellerden hizmet almak geçer. Saç ekimi uzmanı sizi doğru şekilde yönlendirir doğru analizler ile hangi tekniğin kullanılması gerektiğini kaç greft ekim yapılması gerektiğini sizlere anlatarak tüm sorularınızı yanıtlar ve ön analizler sonrasında saç ekimi yapılır. 

Sizlerde saç ekimi hakkında daha detaylı bilgi almak, profesyonel sağlık kurumlarında uzman hekimlerimizce gerçekleştirilen saç ekim fiyatlarını öğrenmek ve ücretsiz ön muayene randevusu almak için bizimle iletişime geçiniz.