FUE Saç Ekimi

Blog

Geçmişten günümüze gelişen teknoloji insanların estetik kaygılarına da çözümler üretmiş ve saç dökülmesi / kellik gibi sorunlara kalıcı çözümler elde edilmiştir. Bilindiği üzere saç dökülmesinin birçok nedeni olabilmekte ve insanlar bu dökülmeler sonrasında estetik kaygılarla ile saç ekimi operasyonlarını tercih etmektedir. Saç ekimi teknikleri arasında oldukça popüler olan bir yöntem olan FUE saç ekimi günümüzde kadın ve erkek herkes tarafından tercih edilebilmektedir. Geçmişte FUT tekniğinin kullanılmasıyla başlayan saç ekimi operasyonları FUE tekniğinin geliştirilmesiyle çok daha fazla başarı sonucu elde etmiş aynı zamanda hastalara konforlu bir operasyon vaat etmiştir. 

FUE saç ekimi lokal anestezi uygulanarak yapılan bir operasyondur. FUT saç ekimi sonrasında en çok tercih sebebi ise operasyondan sonra herhangi bir kesi veya dikiş izi olmamasıdır. Bilindiği gibi FUT saç ekimi tekniğinde saç kökleri şeritler halinde kesi yapılarak alınıyordu. FUE saç ekimi tekniğinde ise micro motorlar ile kökler tek tek alınır ve ekim yapılacak olan bölgeye nakledilir. 

FUE SAÇ EKİMİ SONRASI YAPILMASI GEREKENLER
FUE Saç ekimi operasyonu sonrasında ilk 48 saat hiçbir temas olmaması gereklidir.
Saç ekimi sonrası ilk yıkama kişiden kişiye değişiklik göstermekle beraber hekim kontrolünde 3 veya 4 gün sonra yapılmalıdır.
Saç ekimi sonrası ilk 2 hafta boyunca havuza, saunaya ve denize girilmemesi gereklidir.
Duş alırken suyun çok sıcak veya çok soğuk olmamasına özen gösterilmelidir.
Saç ekimi operasyonu sonrası ilk 30 gün yoğun güneşten korunmaya özen gösterilmelidir.
Saç ekimi operasyonu sonrasında ilk 2 hafta içinde kabuklar ve sivilcelenmeler olağandır. Bunlara müdahale edilmemeli kendi kendine iyileşmesi beklenmelidir. 

FUE SAÇ EKİMİ TEKNİĞİNİN AVANTAJLARI 
İyileşme süresi oldukça hızlı ilerler. 
FUE saç ekimi tekniği ile saç ekimi operasyonlarında kökler alınırken dokuya herhangi bir zarar verilmez ve kökler tek tek toplanır.
Ekimi yapılacak olan köklerin tek tek micro uçlar ile alınması sayesinde herhangi bir kesiye gerek yoktur bu sayede kesi veya kesi sonrası dikiş izi olmaz.

EKİLEN SAÇLARIN YENİDEN ÇIKMASI VE UZAMASI
FUE saç ekimi operasyonu sonrasında ilk 1 ile 2 ay içerisinde saçlar dökülmeye başlar. Bu durumda asla panik olunmamalıdır. Bu tüm saç ekimi operasyonlarında beklenen görülen ve olağan bir urumdur. Saçların dökülmesi köklerin tutunamadığı veya başarısız bir saç ekimi operasyonu olduğu anlamına gelmemektedir. Şok dökülme olarak adlandırılan bu süreç tamamlandıktan sonra yeni, daha sağlıklı ve canlı saçlarınıza merhaba diyebilirsiniz. 

Yeniden uzamaya başlayan saçların gözle görülür forma kavuşması için ortalama 6 ile 8 aylık bir zaman dilimine ihtiyaç vardır. Bu süreçte operasyonun etkileri gözle görülebilir hale gelmiştir. Ancak saç ekimi operasyonunun tam sonuçlarını elde etmek için ortalama 12 ile 15 aylık bir zaman dilimine ihtiyaç vardır. 

FUE saç ekimi i için fiyatlandırma, alanında uzman hekimler tarafından yapılan analizler sonrasında, kişiye özel  planlama ile belirlenir. Birçok klinik sabit bir fiyat belirlemiş olsa da, burada kişiden kişiye ve ihtiyaca göre yapılacak FUE saç ekimi operasyonuna, ekimi yapılacak greft sayısına göre fiyat değişebilmektedir. Ve kişiye özel FUE saç ekimi operasyonu için fiyat belirlenmektedir,  bu nedenle en çok merak edilen  FUE saç ekimi  fiyatları İstanbul““2020 FUE saç ekimi  fiyatları“FUE saç ekimi fiyatları Bakırköy“, gibi soruların maalesef net bir cevabı bulunmamaktadır. 

Sizlerde FUE saç ekimi hakkında detaylı bilgi almak ve ücretsiz ön muayene randevusu için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 

Vega Center Blog