Alın Germe / Kaş Kaldırma

Blog

Gün geçtikçe gelişen teknoloji değişen güzellik anlayışına yenilikler getirmeye devam ediyor. Karşı koymanın maalesef mümkün olmadığı yaşlılık belirtilerinin ortadan kaldırılmasında çokça tercih edilen bu estetik operasyonlar arasında en çok tercih edilen işlemlerden bir diğeri ise; alın germe ve kaş kaldırma ameliyatları.

Özellikle otuzlu yaşlardan sonra, Kişilerin sıklıkla tekrarladığı; yaşlanıyor muyum? Alnım çok mu kırışıyor? Daha az gülmeliyim galiba? Kaşlarım çok çatık bu görüntümden çok mutsuzum? Sürekli yorgun görünüyorum ne yapmalıyım? Gibi sorular oldukça artmakta.

İşte bu sorular beraberinde yeni teknolojilerin kullanılmasında ve genç görünmenin şifresini çözmeyi getiriyor. Alın germe ve kaş kaldırma ameliyatları sıklıkla estetik olarak istenilen görüntüyü yakalamak, yaşlılığın görülen belirtilerini ortadan kaldırmak adına tercih edilen işlemlerdir. 

Zamana ve yer çekimine karşı koyamayan yüz bölgemizdeki derilerimizde zamanla gevşemeler ve sarkmalar görülür. Yüz germe boyun germe gibi operasyonların sonrasında ise kaş kaldırma ve alın germe operasyonları geliyor. Bu sayede daha dinç, daha genç ve enerjik görünüme kavuşmak kolaylıkla ve çok hızlı şekilde mümkün olabiliyor.

Kaş kaldırma operasyonu için yüz bölgemizde herhangi bir deformasyon oluşmasına gerek yoktur.Gençsiniz ancak aynaya baktığınızda yeterince mutlu değilsiniz? İşte ufak bir kaş kaldırma operasyonu ile bakışlara bambaşka anlam yüzün duruşuna ise farklı derinlikler katmak mümkündür. 


Kaşlarımız yüzümüzün temel ifadesinde önemli bir belirleyicidir. Kaşların düşük oluşu, göz kapağına çok yakın veya çok mesafeli oluşu yüzün estetik görünümünde ciddi etkisi vardır. Öyle ki kaşlarımızın duruşu yapısı ve şekli mimiklerimizi ve surat ifademizi etkiler, yorgun mutsuz, sinirli görünmek mümkündür.

Kaş kaldırma ve alın germe estetiklerinin genel nedenleri arasında, alındaki kırışıklıklar, kaş aralarında derinleşen çizgiler, düşük kaşlar ve benzeri estetik kaygılar yer almaktadır. Bu nedenleri doğal yollarla önlemek aynı zamanda yaşlanmaya meydan okumak yaşam standartları gereği çoğu zaman çok kolay olmayabiliyor. Nitekim günümüzün en önemli sorunlar, aşırı stres, düzenli beslenememe gibi birçok faktör doğal yollarla güzelliği korumaya yetmediğinde estetik müdahaleler devreye giriyor. 

Alın germe ameliyatlarında, zamanla deforme olan ve sarkmaya başlayan deriler kesilip alınır ve sonrasında daha dinç genç bir görünüm elde edilir. 


KİMLER ALIN GERME VE KAŞ KALDIRMA AMELİYATI YAPTIRABİLİR?
Genellikle 30 yaş üzeri ve yaşlanma belirtilerinin ortaya çıktığı kişilerin tercih ettiği operasyonlar arasında yer alsa da, doğal görünümünden mutsuz olan, genetik olarak alın bölgesinde kırışıklıkları olan, yoğun mimik kullanımına, aşırı strese bağlı çatık kaş görünümü yüzüne yerleşen herkes alın germe ve kaş kaldırma ameliyatı yaptırabilmektedir. 

Alın germe ameliyatı için en çok merak edilen sorulardan diğeri ise; alın germe ameliyatı sonrasında iz kalır mı? Alın germe ameliyatında yapılan kesiler kafadaki saçlı bölgede olduğundan dolayı karşıdan bakıldığında görülebilir bir ameliyat izi olmaz. 

Alın germe ameliyatları kullanılan tekniğe ve kişiye bağlı değişkenlik göstermek üzere lokal veya genel anestezi kullanılarak yapılabilmektedir. Bu işlemler sonrasında genelde hastane yatışı gerekmemektedir fakat bazı riskli durumlarda hekimler gözlem altında olmanızı önerebilir. 

Alın germe ameliyatı yaklaşık olarak 1 ila 3 saat aralığında sürmektedir. Buradaki zaman kullanılan yönteme bağlı değişkenlik gösterebilmektedir. Kişiden kişiye değişkenlik göstermekle beraber ortalama olarak 2 ila 3 hafta arasında değişen koruma süresi sonrasında normal hayata dönmek mümkündür. 

Her cerrahi müdahalede olduğu gibi alın germe ameliyatı sonrasında da kısım kısım şişlikler morarmalar ve zaman zaman ağrıların görülmesi muhtemeldir. Bu tip durumlarda hekiminizle görüşerek gerekli yönlendirmeleri talep edebilirsiniz. 


ALIN GERME AMELİYATININ KALICILIĞI NE KADAR SÜRER?
Her estetik müdahalede olduğu gibi, işlemlerin kalıcılık süresi için net bir zaman dilimi vermek ne yazık ki mümkün değildir. Nitekim burada kişinin yaşam standartları oldukça belirleyici faktördür. 

Operasyon sonrası direktiflere doğru uyum gösterilmesi, her cerrahi operasyonda olduğu gibi alın germe ameliyatı sonrası da sağlıklı beslenmeye, sigara ve alkol tüketimi sonlandırılır veya azaltılırsa, stresten mümkün oldukça uzak durulursa yapılan alın germe ameliyatı 10 yıla kadar kalıcılık gösterebilmektedir. 

Ancak bu süreyi en doğru öngörebilecek olan kişi işlemi yapan hekim olacaktır. Bu süreçte operasyonun kalitesi de oldukça önemli olduğundan dolayı mutlaka alanında uzman hekimler tarafından hizmet alınması gereklidir.


ALIN GERME AMELİYATI VE KAŞ KALDIRMA FİYATLARI
Neredeyse tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi alın germe ve kaş kaldırma ameliyatları içinde net bir fiyat belirtmek maalesef mümkün değildir.

Burada kişinin istekleri e ihtiyaçları belirlenerek hekimin yönlendirmeleri neticesinde operasyon planlanır. Bütün bu etmenler fiyatlandırmada belirleyici rol oynamaktadır. 

Bu operasyonlarda, hangi tekniğin kullanılacağı eş zamanlı farklı operasyonların gerekip gerekmeyeceği, hekimin muayene ve işlem ücretleri işlem öncesinde detaylı olarak görüşülmelidir. 

Ayrı ayrı yapıldığında farklı kombine olarak uygulandığını farklı operasyon maliyetleri çıkabilmektedir. Alın germe ameliyatı veya kaş kaldırma işlemi için fiyatlandırma, alanında uzman hekimler tarafından yapılan analizler sonrasında, kişiye özel planlama ile belirlenir. Bakıldığında bazı kurum ve kuruluşlar veya estetik salonları bu işlemleri sabit fiyatlandırmış olsa da, burada kişiden kişiye ve ihtiyaca göre yapılacak Alın germe ameliyatı veya kaş kaldırma işlemi operasyonunda fiyat değişebilmektedir. Ve sonuç itibariyle tüm işlemlerde olduğu gibi yine kişiye özel Alın Germe Ameliyatı veya kaş kaldırma işlemi operasyonu fiyatlandırması yapılmaktadır. Bu nedenle en çok merak edilen   “Alın germe ameliyatı veya kaş kaldırma işlemi fiyatları İstanbul“, “2020 Alın germe ameliyatı veya kaş kaldırma işlemi fiyatları“, “Alın germe ameliyatı veya kaş kaldırma işlemi fiyatları Bakırköy“, gibi soruların maalesef net bir cevabı bulunmamaktadır. 

Sizlerde alın germe veya kaş kaldırma estetikleri hakkında detaylı bilgi almak ve ücretsiz ön muayene randevusu almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.


Vega Center Blog