Karın Germe

Blog

Gelişen teknoloji ve alternatif yöntemlerin gelişmesiyle birlikte yüz estetikleri sonrasında vücut şekillendirme ve vücut estetikleri de oldukça popüler olduğunu söyleyebiliriz. Dünya genelinde en çok tercih edilen vücut estetiği operasyonlarının başında liposuctioın gelirken sonrasında ise karın germe yani Abdominoplasti geldiğini söylemek mümkündür. 

Karın germe ameliyatı, alternatif nedenlerle gevşeyen ve sarkmaya başlayan karın derisinin toparlanarak kişinin düz ve hayal ettiği karna kavuşmasını sağlayan bir operasyondur.Karın germe ameliyatı ile sadece deri sarkması değil karın bölgesindeki yağlanmalardan da kurtulmak mümkündür. Karın germe ameliyatı karın bölgesinde uygulanabilecek estetik müdahaleler içinde en sağlıklı sonucu veren yöntemlerin başında gelmektedir. 

KARIN GERME AMELİYATI NEDEN TERCİH EDİLİR?
Özellikle kadınların hızlı kilo alıp verme veya hamilelik sonrasında karın bölgesindeki derilerinde oluşan deforme ve sarkma şikâyetleri sonrasında tercih edilen karın germe bu tip şikâyetleri kusursuz olarak ortadan kaldırabilmektedir. 

Birçok nedenden dolayı, karın bölgesinde şişkin duruş, karın derisinde çatlaklar ve gevşemeler görülebilmektedir. Bu durum maalesef ki istenmeyen ve kişiyi mutsuz eden bir görüntü yaratmaktadır. Ancak bu deri deformasyonu doğum sonrası karın sarkmalarının veya deri gevşemelerinin spor veya belli egzersizlerle veya ilaç tedavisi ile ortadan kalması mümkün olamamaktadır. Bu nedenle özellikle hızlı kilo alıp veren, doğum gerçekleştiren veya deride deformeleri olan kişilerin ilk tercihleri arasında karın germe ameliyatı yer almaktadır. Karın germe ameliyatı sayesinde sorunlu bölgede oluşan yağların azalması sayesinde daha ince görünüm sıkı bir karın bölgesi sahibi olmak mümkündür. 


KARIN GERME AMELİYATI KALICI MIDIR?
Neredeyse tüm estetik ve cerrahi müdahalelerde olduğu gibi operasyon sonrası koruma karın germe ameliyatının kalıcılığı içinde etkin faktördür.  Ancak hızlı ve aşırı kilo alımı ve hamilelik maalesef ki aynı bölgede benzer deformelerin ve deri sarkmalarını tekrarlayabileceğini söylemek mümkündür. 

KARIN GERME AMELİYATI SONRASI İYİLEŞME
Karın germe ameliyatından sonra 2-3 gün hastanede kalmanız önerilir. Karın bölgesinin iyileşmesini hızlandırılacak özel korse giymeniz gerekecektir. Ameliyattan bir hafta sonra iş hayatınıza geri dönebilirsiniz. İkinci haftadan itibaren spor hayatınıza hafif egzersizlerle geri dönebilirsiniz. Yoğun spor rutini için en az 3 ay beklemeniz gerekir.

Karın germe ameliyatı sonrasında ameliyat koşullarına bağlı olarak değişmekle birlikte genellikle 1-2 gün hastane bakımından sonra hastalar taburcu edilir. Karın germe ameliyatı sonrasında hastalara genellikle özel bir korse giymeleri önerilir. 1 ay boyunca sürekli olarak giyilen bu korse, karın bölgesinin istenilen forma ulaşmasına yardımcı olarak ameliyat başarısını arttırır. Ameliyat bitiminden yaklaşık 3-4 saat sonra ayağa kalkıp bir yakınınızın yardımıyla yürüyebilir, ameliyattan sonraki gün ise yardımsız bir şekilde yavaş yavaş yürüyebilirsiniz. Ameliyat sırasında karın bölgesinde yapılan işlemler ve dikişler nedeniyle bir süre ağrı olması normaldir ve doktorunuz tarafından gerekli ağrı kesici uygulamaları yapılacaktır. Ameliyattan 2-3 gün sonra banyo yapabilir ve gündelik işlerinizi kendi kendinize yapabilecek rahatlığa erişebilirsiniz. İlk 1 hafta boyunca dikişlerin tam olarak kaynamamış olması nedeniyle öksürme, hapşırma, ıkınma gibi hareketler canınızı yakabileceğinden ve şiddetli olması durumunda dikişlerinize zarar verebileceğinden dolayı bu hareketlerden mümkün olduğunca kaçınmalısınız. Eğer ağır bir işte çalışmıyorsanız doktorunuzun önerileri ve kendinizi iyi hissedip hissetmemenize göre değişmekle birlikte ortalama koşullarda yaklaşık 7-10 hafta içerisinde iş yaşamınıza geri dönebilirsiniz. Bu verilen bilgiler tam karın germe ameliyatları için geçerli olup daha hafif şiddetteki sorunların çözümüne yönelik olarak uygulanan mini karın germe ameliyatlarında iyileşme süresi daha kısa olmakla birlikle hastalar 3-4 gün içerisinde gündelik yaşamlarına geri dönebilirler.

 

KARIN GERME AMELİYATI NASIL OLUR?

Karın germe ameliyatında uygulanan teknik, derinin alınacağı bölge ve diğer hususlara hekim tarafından yapılacak olan detaylı muayene ve incelenen radyolojik görüntüler ışığında karar verilir. Genel olarak sezaryen izi seviyesi olarak adlandırılan bölgeden yanlara doğru çizilecek bir çizgi üzerinden göbek deliği bölgesine kadar olan kısımda bulunan sarkık ve çatlamış deri alınarak göbek deliğinin yukarı kısmında kalan deri aşağı doğru gerdirilir. Göbek deliği de uygun pozisyona getirilebilmesi amacıyla yeniden oluşturulur. 

Sarkıklık ve gevşekliğe ek olarak eğer aşırı yağlanma sorunu da söz konusu ise karın bölgesindeki fazla yağlar liposuction adı verilen yöntem ile alınır. Karın duvarı zarları üzerinde yerleştirilen toplayıcı dikişler sayesinde gevşemiş olan karın kasları sıkılaştırılır ve eski sertliğine kavuşturulur. Ameliyat sonucundaki kesiler estetik dikiş ile dikilerek hoş görünmeyen izlerin oluşumu önlenir. Ameliyat sonrasında özellikle hamilelikten veya aşırı kilo alıp vermekten kaynaklı olarak oluşan karın sarkması, gevşeklik ve çatlak görünümlü deri problemleri yok edilir. Fakat ameliyat sonrasında yeniden bir hamilelik gerçekleşmesi ve doğum yapılması durumunda bu problemlerinin bir kısmının yeniden oluşması söz konusu olabilir.

KARIN GERME AMELİYATI NE KADAR SÜRER?

Karın germe ve benzeri estetik operasyonların tamamı için işlem sürelerinin hekimden hekime veya hastadan hastaya değişeceğini söylemek mümkündür. Karın germe ameliyatı ile kombine farklı bir işlem olup olmadığı, karın çevresinin genişliği ve uygulanacak yönteme kadar birçok değişken operasyonun süresini etkilemektedir. Bu nedenle Ortalama bir karın germe ameliyatı 3 ila 4 saat aralığında tamamlanırken, bazı vakalarda bu süre 4 saatin üzerine çıktığı görülebilmektedir. 

Karın germe ameliyatı genel anestezi uygulanarak yapılan bir cerrahi müdahaledir. Bu nedenle mutlaka uzman hekimler ve profesyonel sağlık kurumlarınca hizmet alınması gereklidir. 


KARIN GERME AMELİYATI FİYATI NEDİR? 
Birçok estetik müdahale ve cerrahi operasyonda olduğu gibi karın germe ameliyatı fiyatları nedir sorusuna da maalesef net bir yanıt verilememektedir. Tıpkı karın germe ameliyatı süresinde olduğu gibi fiyatlandırması konusunda da belli başlı belirleyici faktörler vardır. Bunlar yine aynı şekilde, kombine işlem olup olmadığı, uygulanacak yöntem, ameliyatın süresi, hekim ve hastanenin ücretlendirmesi şekilde değişkenlik göstermektedir.

Karın germe operasyonlarında fiyatlandırma, operasyonu gerçekleştirecek hekim tarafından yapılan muayene akabinde, kişiye özel planlama ile belirlenir. Birçok klinik sabit bir fiyat belirlemiş olsa da, burada kişiden kişiye ve ihtiyaca göre yapılacak operasyonunda fiyat değişebilmektedir. İşte bu nedenle en çok merak edilen   “Karın germe ameliyatı ne kadar?’’ ‘Karın germe estetiği fiyatları İstanbul“, “2020 Karın germe ameliyatı fiyatları“, “Karın germe estetiği fiyatları Bakırköy“, gibi soruların maalesef net bir cevabı bulunmamaktadır

Sizlerde karın germe ameliyatı hakkında merak ettiklerinizi daha detaylı öğrenmek ve ücretsiz ön muayene randevusu almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 


Vega Center Blog