Göz Kapağı Estetiği

Blog

Son yıllarda gelişen teknolojinin güzellik algısını değiştirdiği herkes tarafından bilinmektedir. Estetik operasyonlar çeşitlenmiş ve bu sayede aynaya baktığımızda arzu edilen görünüme kavuşmak hayal olmaktan çıkmıştır. 

Yüz germe ameliyatları, burun estetikleri, dolgu ve botoks işlemleri derken fiziki görünümünde değişiklik yapmak isteyen veya daha genç görünüme kavuşmak isteyen kişilerin en popüler tercihleri arasına hızlı giriş yapan bir diğer işlemse göz kapağı estetiği olmuştur.Teknik ifadesiyle Blefaroplasti denilen göz kapağı ameliyatı, göz kapağına cerrahi operasyonlarla yapılan uygulamalardır. Tercih nedeni ise genellikle estetik kaygılardır. Alt veya üst göz kapağına aynı anda veya ayrı ayrı operasyon yapılması mümkün olabilmektedir. 

Genellikle ilerleyen yaşlarda tercih edilen göz kapağı estetiğinin temel nedenleri arasında göz kapaklarında oluşan gevşeme, kırışıklık ve torbalanmalar yer almaktadır. Zamana bağlı gözkapaklarında oluşan bu kırışıklık ve torbalanmalar kişilerin olduğundan daha yaşlı görünmesine sebebiyet vermektedir. Bu durum ise psikolojik olarak rahatsızlık verebilmektedir. 

HANGİ DURUMLARDA GÖZ KAPAĞI AMELİYATI TERCİH EDİLMELİDİR?

  • Özellikle göz kapağı çevresinde kırışıklıklar oluşmaya başladıysa
  • Kirpik dipleri ve göz kapağı çevresinde kazayağı çizgileri derinleşip belirginleşmeye başladıysa
  • Üst göz kapağında düşüklük varsa
  • Göz kapağı üstü derisi sarkmaya ve gözün görüş açısını daraltmaya başladıysa sizlerde göz kapağı estetiği tercih edebilirsiniz.


GÖZ KAPAĞI AMELİYATI İÇİN YAŞ SINIRI VAR MIDIR?
Göz kapağı ameliyatı için genel olarak herhangi bir yaş sınırı belirtilmemiş olsa da, eğer ciddi bir şikâyet veya konforlu bir yaşam için ihtiyaç değilse, kişilerin bu operasyonu 20’li yaşlardan sonra tercih etmesi önerilmektedir.

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ KALICILIĞI NE KADAR SÜRER?
Bilindiği üzere yapılan tüm estetik operasyonların belirli bir işlem ömrü veya kalıcılık süresi vardır. Bu süreler çoğu zaman kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Operasyon yapılan bölgenin korunmasının işlem ömrünü arttırdığını söylemek mümkündür.Her ne kadar cerrahi müdahaleler yapılsa da yaşlanmaya bağlı belirtiler yine kendini göstermeye bağlayacağı için muhakkak ki kişinin kendi öz bakımını maksimum seviyede tutması gereklidir.

Hem sağlığı hem de fiziki görüntüsünün arzu ettiği formda kalması için bu durum oldukça önemlidir. Bu konuda da sağlıklı beslenme, düzenli uyku ve spor egzersiz gibi aktiviteleri sıralamak mümkündür. Hem sağlık açısından hem de yaşlanmaya karşı direnci düşürdüğünden dolayı aşırı sigara ve alkol tüketiminden kaçınılmalıdır. 

Bu formlara düzenli uyum gösterildiğinde göz kapağı estetiğinin ömrü 10 yıla kadar kalıcılık gösterebildiği söylenebilmektedir. Ancak bu sürenin yine kişiden kişiye değişebileceği unutulmamalıdır. 


GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?
Göz kapağı operasyonları kişilerin genelde tedirginlikle yaklaştıkları estetik uygulamalar arasında yer aldığı için en çok merak edilen konuların başında ise, göz kapağı estetiği nasıl yapılır sorusu geliyor.Göz kapağı estetiği alt ve üst göz kapağı estetiği olarak iki farklı şekilde uygulanabilmektedir. 

Alt göz kapağı estetiğinde ve üst göz kapağı estetiğinde lokal anestezi uygulanmaktadır ancak gerekli olması durumunda genel anestezide uygulanabilen operasyonların olduğunu söylemek mümkündür. Sonrasında ise deri kaldırılarak iç kısımlardaki yağlar ve/veya fazla olan deri ve hatta bazı durumlarda kas kesilerek alınır ve operasyon tamamlanır.  Bu işlemler yaklaşık olarak 30 ila 60 dakika aralığında sürmektedir. Bu operasyonlarda eriyen dikişler kullanılarak iz kalması önlenir. 

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ SONRASI İYİLEŞME NE KADAR SÜRER?
Tüm estetik müdahalelerde olduğu gibi göz kapağı estetiği içinde ilk 1 ila 2 hafta koruma ve iyileşme evresidir. Bu süreçte morarma, şişlikler operasyon yapılan bölgede tahriş görülebilmektedir. Ancak ortalama 2 hafta içerisinde hayatın normale döndüğünü söylemek mümkündür. 

İyileşme sürecinde ilk olarak ilaç, soğuk kompres ve merhem ile kontrol edilebilen bazı şişlik, çürük, tahriş, göz kuruluğu gibi rahatsızlıklar olabilir. Kesi yerinde tahriş olması da beklenen durumlar arasındadır. Ancak bu belirtilerin geçici olduğu unutulmamalı ve panik olunmamalıdır.İyileşme işlemi tamamen sonlandırılıncaya kadar güneş gözlükleri kullanılması önemlidir.

Bu süreçte operasyon uygulanan bölgenin, hekim yönlendirmelerine göre maksimum seviyede korunması ve direktiflere uyulması önemlidir. Tüm operasyonlarda olduğu gibi göz kapağı estetiğinde de profesyonel sağlık kurumlardan ve uzman estetik cerrahlardan hizmet almak önemlidir.


GÖZ KAPAĞI ESTETİ FİYATLARI NE KADAR? 
Göz kapağı estetiği yaptırmak isteyen herkesin en merak ettiği soru  ‘ göz kapağı estetiği fiyatları ne kadar?Göz kapağı estetiği fiyatları için belirli bir standart olduğunu söylemek maalesef çok mümkün değildir. Nitekim yapılacak olan uygulamalar kişiden kişiye, aynı zamanda kişinin ihtiyaçlarına, gözkapağı estetiği esnasında kullanılan yönteme, hangi hastanede yapıldığına ve hatta hekim muayene ücretlerine göre değişmektedir. 

Bu nedenle göz kapağı estetiği fiyatları konusunda en doğru bilgi için mutlaka kliniklerle iletişime geçmeniz önerilmektedir. Gözkapağı estetiği fiyatlarını araştırdığınızda kliniğin referans gösterdiği hastalar, kullanılan teknolojik altyapılar, lokasyon ve beraberinde yapılacak işlemler gibi faktörler fiyatlandırmada belirleyici olabiliyor. Yüksek fiyatlandırma ile sunulan göz kapağı estetiklerinin veya kliniklerin daha başarılı sonuçlar yarattığı söylemek mümkün olmadığı gibi, makul fiyatlandırma ile sunulan kliniklerin veya hekimlerinde başarısız olduklarını söylemek doğru değildir.  

Göz kapağı estetiği için fiyatlandırma, alanında uzman hekimler tarafından yapılan muayeneler sonrasında, kişiye özel planlama ile belirlenir. Birçok klinik sabit bir fiyat belirlemiş olsa da, burada kişiden kişiye ve ihtiyaca göre yapılacak göz kapağı estetiği operasyonunda fiyat değişebilmektedir. İşte bu nedenle en çok merak edilen   “göz kapağı ameliyatı ne kadar?’’‘’göz kapağı estetiği fiyatları İstanbul“, “2020 göz kapağı estetiği fiyatları“, “göz kapağı estetiği fiyatları Bakırköy“, gibi soruların maalesef net bir cevabı bulunmamaktadır. 

Bu süreçte; gelişen teknolojiyi yakından takip eden, uzman hekimlerle hizmet veren kliniklerin dönemsel kampanyalarını takip edip, özellikle büyük şehirlerde, göz kapağı estetiği operasyonları fiyatları konusundaki rekabet durumunu kendi lehinize kullanabilirsiniz. 

Sizlerde göz kapağı estetiği hakkında detaylı bilgi almak ve ücretsiz ön muayene randevusu için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.


Vega Center Blog