Kaş Ekimi

Geçmişten günümüze en sık rastlanan estetik sorunlar arasında yer alan kaş dökülmeleri de saç ekimi teknolojisindeki gelişmelerden istifade eden operasyonlar arasında girmiş bulunmakta. 

Kaşların seyrek olması veya dökülmesi direk yüz bölgesindeki estetiği etkilediğinden dolayı çoğu zaman psikolojik olarak da kişileri olumsuz olarak etkilemektedir. Kaş dökülmeleri kadın erkek ayırt ekmeksizin karşılaşılan sorunlar arasında yer alsa da kadınlar için erkeklere nazaran çok daha estetik kaygı taşıyan operasyonlar arasındadır ve nispeten daha fazla tercih edilmektedir.

Kaş ekimi mevcut kaşların herhangi bir nedenle dökülmesi veya doğuştan seyrek görünüme sahip kaşlara yapılan bir operasyondur. 

KAŞ EKİMİ NASIL YAPILIR?
Kaş ekimi operasyonlarında da tıpkı saç ekimi operasyonlarında ki süreç izlenir. Öncelikle olarak kaç seyrekliği veya kaş dökülmesi görülen bölgelerde yapılacak olan kaş ekiminin sınırlanır planlanır. Kaş ekimi içinde, saç ekiminde olduğu için alınacak kökler için öncelikle donör bölge belirlenir ve bu bölge genellikle ense bölgesi olarak tercih edilir. Donör bölgeden alınan kıl kökleri FUE yöntemi ile seyrekliğin veya dökülmelerin yaşandığı kaş bölgesine nakledilmesi işlemi kaş ekimi operasyonudur

KAŞ EKİMİ YÖNTEMLERİ NELERDİR?
Kaş ekimi içinde birçok yöntem denenmiş ancak en başarılı sonuç FUE tekniği ile gerçekleşen kaç ekimlerinde alınmıştır. Kaş ekimi esnasında herhangi bir kesi yapılmadan dönor bölgeden alınan kökler iğne ucu ile kaç ekimi yapılacak bölgeye nakledilir. 


KAŞ EKİMİ ACITIR MI?
Kaş ekimi yaptırmak isteyen kişilerin en tedirgin olduğu konulardan biri ise kaş ekimi esnasında acı duyulup duyulmayacağı konusudur. Kaş ekimi de tıpkı sakal ekimi bıyık ekimi operasyonlarında olduğu gibi lokal anestezi ile yapılan bir operasyondur. Bu sayede kişi operasyon esnasında herhangi bir acı veya ağrı hissetmez. 

KAŞ EKİMİ KALICI MIDIR?
Kaş ekimi konusunda en çok merak edilen konulardan diğeri ise ekilen kaşların tekrar dökülüp dökülmeyeceğidir. Kaş ekimi operasyonu için doğru yöntem ve profesyonel hekimlerden hizmet alınması durumunda gayet kalıcı ve başarılı sonuçlar veren bir operasyondur. Kalıcılığın en önemli kriteri ise hekimin yönlendirmelerine uyum göstermek ve kaşların bakımını doğru şekilde yapmaktır. 


KAŞ EKİMİ NE KADAR SÜREDE İYİLEŞİR?
Kaş ekimi operasyonu sonrasında ekim yapılan bölgede kabuklanmalar, kızarıklıklar ve bazı vakalarda sivilcelenme görülmesi çok olağan bir durumdur. Kaş ekimi operasyonu sonrasındaki ilk 48 saat içerisinde kaş ekimi yapılan bölgeye temasın olmamalıdır. İlk bir hafta içerisinde kabuklanmaların kendiliğinden iyileştiği görülecektir. Kaş ekimi sonrasındaki ilk 1 ay içerisinde şok dökülme olarak adlandırılan bir kaş dökülmesi durumu söz konusudur. Bu durumda kesinlikle panik olunmamalıdır. Bu durum gelecek yeni ve sağlıklı kaşların habercisidir. Kaş ekimi operasyonları sonucunda net sonuç ortalama 6 ile 8 ay aralığında alınabilmektedir. 

Kaş ekimi sonrasında ilk 2 hafta içinde havuz veya denize girilmemesi önerilmektedir. Hasta mümkün oldukça güneşten korunmalıdır. Bu süreçte varsa hekimin verdiği ilaçlar kullanılmalı hekim öneri ve yönlendirmeleri dışına çıkılmamalıdır. 

KAŞ EKİMİ FİYATLARI NEDİR?
Tıpkı saç ekimi, bıyık ekimi veya sakal ekiminde olduğu gibi Kaş ekimi operasyonları için de net bir fiyat vermek maalesef mümkün ve doğru değildir. Bu tip operasyonlarda hem kişinin ihtiyaçları hem de hekimin fiyat politikasına göre fiyatlar değişkenlik gösterebilmektedir. Kaş ekimi operasyonlarında da diğer operasyonlarda olduğu gibi fiyat belirleyici birçok faktör bulunmaktadır.
Bunlar kullanılacak ekipmanlar uygulanacak yöntemler, kliniğin konumu, hekimin muayene ücreti ve referans hastaları gibi değişkenlik göstermektedir.

Kaş ekimi operasyonlarında da yine sakal ekimi, saç ekiminde olduğu gibi planlama kişiye özel yapıldığından dolayı  en çok merak edilen  “Kaş ekimi fiyatları İstanbul““2020 Kaş ekimi fiyatları“Kaş ekimi fiyatları Bakırköy“, gibi soruların maalesef net bir cevabı bulunmamaktadır. 

Sizlerde kaş ekimi hakkında detaylı bilgi almak, kaş ekimi fiyatlarını öğrenmek ve ücretsiz kaş ekimi ön muayenesi almak için bizimle iletişime geçiniz. 

- Ücretsiz Danışma -

Hayallerinizi Ertelemeyin, Bizimle İletişime Geçin!

Şimdi değişim zamanı.
Merak ettiğiniz her şeyi bize danışabilir, ücretsiz ön muayene randevusu alabilirsiniz.
Uzman hekimlerimiz ve sağlık profesyonellerimiz sizler için burada.

  • %99 Memnuniyet 
  • En İyi Fiyat
  • Uzman Ekip
  • Kaliteli Hizmet

Vega Center Blog