Sakal Ekimi

Gelişen teknolojiyle beraber saç ekimi uygulamaları beraberinde sakal ekimi, bıyık ekimi gibi uygulamaları da getirmiştir. Sakal ekimi; Erkeklerde sakal ve bıyık bölgesinde oluşan dökülmeler veya sakal ve bıyık bölgesindeki kılların seyrekliği gibi durumlarda kıl köklerinin ihtiyaç duyulan bölgeye nakledilmesi işlemidir. 

Saç yapılarında standart bir form olsa da sakal biraz daha farklı bir durumdur. Kişiden kişiye sakal formu değişebilmektedir. Sakal ekimi tamamen kişiye özel planlama ile gerçekleşir. Sakal ekimi lokal anestezi altında yapılan bir uygulamadır, donör bölgeden alınan köklerin sakal bölgesinde ihtiyaç durulan bölgelere ekilmesidir. Sakal ekiminde öncelikle dikkat edilen husus hormonların belirli bir düzeyde olmasıdır. Bu nedenle ortalama 20 li yaşlar sonrasında sakal ekimi yapılması önerilmektedir. Sakal konu olduğunda erkeklerin ciddi anlamda önem gösterdiği ve fiziki görünümde olmazsa olmazlar arasında yer aldığı kabul görmüş bir gerçektir. 

Sakalların aşırı dökülmesi veya sakalsız yüzlerde ise son çarenin sakal ekimi olduğunu söyleyebiliriz. Sakalların dökülmesi veya çıkmaması sorunlarının altında çeşitli etkenler yer almaktadır. Genelinde erkeklik hormonuna bağlı olsa da zaman zaman genetik hastalıklar, genetik faktörlerde yer almaktadır. 


SAKAL ELİMİ NASIL YAPILIR?
Sakal ekimi de saç ekiminde olduğu gibi, vücudun farklı bölgelerinden alınan kıl köklerinin ihtiyaç duyulan bölgeye nakledilmesi işlemidir. Genelde estetik kaygılar sonucunda tercih edilen bir operasyondur. 

Sakal ekimi operasyonlarında da saç ekimi uygulamalarında olduğu gibi FUE tekniği ile ekim yapılmaktadır. Ense ve boyun bölgesinden alınan kökler, kılların seyrek olduğu veya hiç olmadığı bölgeye ekilerek sakal ekimi tamamlanmış olur. Sakal ekiminde ortalama 1.000 ile 3.500 arasında kök ekimi yapmanın mümkün olduğunu söylemem mümkündür. Bu durumda ekimi yapılacak olan kök sayısının belirlenmesi; kişinin ihtiyacı/isteği veya hekimin yönlendirmesiyle ilişkilidir. 

SAKAL EKİMİ SONRASI
Sakal ekimi sonrasında, sakal ekimi yapılan bölgede kızarıklıklar olması çok normaldir. Bu kızarıklıklar kişiden kişiye değişmekle beraber 48 saate kadar devam edebilmektedir. Kızarıklığın iyileşmesiyle beraber sakal köklerinin görülmeye başlar. Ekimi yapılan sakal kökleri kandan beslendiğinden dolayı sakal ekimi yapılan bölgede kanlanmanın etkilerini görmek olağandır. Aynı zamanda kabuklanma veya kuruma ve aynı zamanda sivilcelenmelerde olabilir. 

SAKAL EKİMİ SAÇ EKİMİ İLE BİRLİKTE YAPILIR MI?
Saç ekimi hastalarının eş zamanlı olarak sakal ekimi de talep ettiği durumlar görülmektedir. Ancak iki işlemin eş zamanlı yapılması için oldukça profesyonel ve planlı olunmalıdır. Donör bölgeden alınacak saç köklerinin sakal veya saç ekimine uygunluğu ayrıca incelenmeli, doğru analiz edilerek ekimler yapılmalıdır. Bu neticede saç ekimi ve sakal ekiminin beraber yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur. 

SAKAL EKİMİ FİYATLARI NEDİR?
Sakal ekimi yaptırmak isteyen kişilerin en sık sorduğu sorulardan biridir ‘sakal ekimi fiyatları ne kadar’ .  Maalesef ki bu soruya net bir yanıt vermekse mümkün değildir. Çünkü sakal ekiminde de saç ekiminde olduğu gibi fiyatlandırmayı belirleyen birçok ölçüt mevcuttur. Öncelikle ekimi yapılacak kök sayısının belirlenmesi ile sakal ekimi operasyonu fiyatlandırması tamamen doğru orantılıdır.  

Tıpkı saç ekimi uygulamalarında olduğu gibi sakal ekimi operasyonlarında da fiyatlar araştırıldığında operasyonun yapılacağı kliniğin marka değeri, referans hastaları kullandığı teknolojiler gibi birçok faktörün fiyatı dolaylı veya direkt yoldan etkilediği görülmektedir. Yüksek fiyatlı sakal ekimi yapan klinik veya hekimlerin çok daha başarılı sonuçlar ortaya çıkardığı söylenemeyeceği gibi, uygun muayene ücretli hekimlerin ve kliniklerin başarısız sonuçlara imza attığını söylemek maalesef doğru değildir. 

Sakal ekimi için fiyatlandırma, alanında uzman hekimler tarafından yapılan analizler sonrasında, kişiye özel  planlama ile belirlenir. Birçok klinik sabit bir fiyat belirlemiş olsa da, burada kişiden kişiye ve ihtiyaca göre yapılacak Sakal ekimi operasyonunda fiyat değişebilmektedir. Ve kişiye özel Sakal ekimi fiyatı belirlenmektedir,  bu nedenle en çok merak edilen  “Sakal ekimi fiyatları İstanbul“, “2020 Sakal ekimi fiyatları“, “Sakal ekimi fiyatları Bakırköy“, gibi soruların maalesef net bir cevabı bulunmamaktadır. 

Sizlerde sakal ekimi hakkında detaylı bilgi almak ve ücretsiz ön muayene randevusu için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. - Ücretsiz Danışma -

Hayallerinizi Ertelemeyin, Bizimle İletişime Geçin!

Şimdi değişim zamanı.
Merak ettiğiniz her şeyi bize danışabilir, ücretsiz ön muayene randevusu alabilirsiniz.
Uzman hekimlerimiz ve sağlık profesyonellerimiz sizler için burada.

  • %99 Memnuniyet 
  • En İyi Fiyat
  • Uzman Ekip
  • Kaliteli Hizmet

Vega Center Blog