Robotik Saç Ekimi

Blog

Sağlık dünyasında ki en değerli gelişmelerin başında geliyor robotik cerrahi. Sağlık sektöründe kullanımından sonra sıra saç ekimi operasyonlarında kullanımına geldiğinde yine oldukça başarılı sonuçlar sergilediğini söylemek mümkün. 2010 yılı başlarında öncelikle Amerika’da uygulanmaya başlandı robotik saç ekimi.  Ardından İngiltere, Japonya gibi ülkelerde uygulanmaya devam ederken günümüzde Türkiye’de de başarılı olarak uygulanmaya başlamıştır. 

Saç ekimi uygulamalarında hayata geçirilen saç ekim robotu saç ekimi uzmanları tarafından gerçekleşen standart yöntemlere kıyasla neredeyse sıfır hata ile sonuç alınmasını sağlar. Nitekim saç ekimi yapılırken saç köklerinin yönünün belirlenmesi saç ekimini yapan uzmanın profesyonelliğiyle ilişkidir. Robotik saç ekimi uygulamalarında ise bu durum tamamen akıllı algoritmalar ile hesaplanır ve saç köklerinin açısı, saç kökleri arasındaki boşluğa kadar birçok detay hesaba katılır ve saç ekimi sonrasında oluşan asimetri veya bölgesel yoğunluk seyreklik durumları tamamen ortadan kalkar. Robotik saç ekimi, saç köklerinin saç ekimi robotu ile otomatik, hızlı ve konforlu bir şekilde toplanır, akabinde saç ekimi yapılacak bölgede gelişmiş teknoloji ile açılan kanallara manuel olarak ekilmesi işlemidir. 

ROBOTİK SAÇ EKİMİ FAYDALARI 
Robotik saç ekimi uygulaması sayesinde mevcuttaki saçların göreceği zarar neredeyse sıfıra indirgenmiştir. Robotik saç ekiminin tercih nedenlerinden bir diğeri ise, saç ekimi operasyonu öncesinde kişilere 3D saç tasarımı yapılabilmesi ve kişinin saç ekimi yapıldıktan sonraki görüntüyü görebilir hale gelmesidir. Robotik saç ekimi uygulamasını alışılagelen yöntemlerden öne çıkaran bir diğer detay ise, her detayın matematiksel olarak hesaplanabilmesidir. Yani diğer yöntemlerde ekilecek greft sayısına saçın başlangıç çizgisine gibi birçok detaya hekim karar verirken robotik saç ekiminde ise saçların kalınlığı, saçlar arasındaki boşlukların hesaplanması sonucunda ekimi yapılacak veya ihtiyaç duyulan greft sayısı otomatik belirlenir. 

Robotik saç ekimini klasik yöntemlerden ayıran bir diğer özelliği ise, normal şartlarda iki seans ekim gerektiren bir hasta için seans aralığındaki sürelerin ortalama 6 ay olması gerekmektedir. Ancak robotik saç ekimi uygulamalarında bir sonraki seans hemen ertesi günde yapılabilmektedir. 

ROBOTİK SAÇ EKİMİ SONRASI
Diğer tüm saç ekimi tekniklerinde olduğu gibi, greft alımı yapılan bölgenin enfeksiyon riskine karşı yaklaşık 12 gün boyunca sargılı kalması önerilir. Robotik saç ekimi sonrasında oluşacak ödemlere istinaden, hastalara zaman zaman ödem çözücü ilaçlar önerilmektedir Robotik saç ekimi sonrası ilk yıkama 2 gün sonra yapılmalıdır. Saç ekimi sonrası ekim yapılan bölgede oluşacak kabuklanmaların herhangi bir enfeksiyon riski olmaması için ilk 2 gün su veya herhangi bir temas kesinlikle önerilmemektedir. 

Tüm saç ekimi uygulamalarında olduğu gibi robotik saç ekimi operasyonlarında da saç ekimi sonrası koruma süreci oldukça önemlidir. Hekiminizin yönlendirmelerine tam uyum göstermeniz önemlidir. Aynı zamanda saç ekimi operasyonları sonrasında saçlarınıza özel veya hekiminizin önerdiği şampuanları kullanmanız gerekebilmektedir. Robotik saç ekimi operasyonlarından sonra normal hayata dönüş için herhangi bir sağlık kısıtı yoktur. Ancak oluşan kabuklanma ve kızarıkların iyileşmesi için ortalama 2 hafta bekleme süresi önerilmektedir. 

ROBOTİK SAÇ EKİMİ AVANTAJLARI
Robotik saç ekimi yöntemindeki en belirgin avantaj saç köklerinin kameralarla yaklaşın 10 bin kat büyütebilme olanağıdır. Bu sayede saç kökleri hiçbir deformasyon yaşanmadan toplanabilmektedir. Diğer yandan ise klasik yöntemlere göre çok daha hızlı şekilde ekim olanağı sağlamasıdır. 

Robotik saç ekimi yönteminde operasyon öncesinde yapılan 3D analiz sayesinde saç ekimi operasyonu sonrasında elde edilecek görünümde saç ekimi operasyonu öncesinde görülebilmektedir. Bu sayede yapılacak olan saç ekimi operasyonu için öncesinde görünüm tasarlama olanağı sunmaktadır. Bu sayede hastaların sürprizlerle karşılaşma oranı minimum seviyeye inmektedir.Özetle robotik saç ekimi operasyon öncesinde saç ekimi sonrası görüntüyü belirleyebilme, daha hızlı iyileşme ve operasyon esnasında diğer saç köklerinin zarar görmesini önlemektedir. 

ROBOTİK SAÇ EKİMİ FİYATLARI NEDİR?
Tüm saç ekimi yöntemlerinde olduğu gibi , ön muayene yapılmadan hastanın durumu ve ihtiyaçları analiz edilmeden net bir fiyat vermek hem doğru değil hem de mümkün değildir.Tüm saç ekimi tekniklerinde operasyon kişiye özel planlanmaktadır ve bu planlama neticesinde fiyatlandırma netleşmektedir. Bu nedenle en çok merak edilen  “Robotik saç ekimi  fiyatları İstanbul“, “2020 Robotik saç ekimi  fiyatları“, “Robotik saç ekimi fiyatları Bakırköy“, gibi soruların maalesef net bir cevabı bulunmamaktadır. 

Sizlerde robotik saç ekimi hakkında merak ettiklerini sormak, ücretsiz 3 boyutlu analiz randevusu almak, Robotik saç ekimi fiyatlarını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Vega Center Blog