Boyun Germe

Blog

Gelişen teknolojinin çağımızın güzellik anlayışını ve algısını çok yönlü etkilediğini söylemek mümkün.Tarihin en eski çağlarından bu yana güzelliğin belirli bir tanımı olmasa da yüz ele alındığında, altın oranın bu noktada dikkate alınan değer olduğunu söylemek mümkündür. Aynaya baktığımızda kendimizi nasıl gördüğümüz, görüntümüz karşısında ne hissettiğimiz güzellik algısının en belirleyici etkeni. 

Zamana karşı koymanın alternatif yolları olsa da, zamanla vücudumuzda ve yüzümüzde oluşan deformasyonları engellemek maalesef bir yere kadar mümkün. Sonrasında ise estetik müdahaleler. Vücut şekillendirme operasyonlarından çok daha fazla talep gören yüz estetikleri arasında en vazgeçilmeyen işlemlerin başında geliyor boyun germe ameliyatı.

Boyun germe ameliyatı denildiğinde ise, boyun germe ameliyatı nedir? Boyun germe ameliyatı neden yapılır? Kimler için sakıncalıdır gibi onlarca soru ardı ardına diziliyor. Bizlerde konuyu sizler için detaylıca araştırdık.


BOYUN GERME AMELİYATI NEDEN YAPILIR?
Çene altı yani boyun aynı zamanda gıdı olarak da anılmakta olup, hatta gıdı ifadesi çene altı ifadesinden daha çok yaygınlaşmış ve daha sık kullanılmaktadır.  Boyun germe ameliyatına genelde estetik nedenlerle ihtiyaç duyulsa da zaman zaman anatomik problemlerin giderilmesi içinde gıdı estetiğine ihtiyaç duyulabilmektedir.

Gıdı ameliyatı diğer tabiriyle boyun germe, çene altı boyunda zamana bağlı yaşında ilerlemesiyle ortaya çıkan ya da kalıcı sorunların ortadan kaldırılması için başvurulan cerrahi operasyonlar arasında yer almaktadır. Yaş ilerledikçe deforme olan çene altı boyun bölgesi maalesef ki yer çekime karşı koyamaz ve sarkmalar görülür. Bu durum en belirgin yaşlılık belirtisi olarak söylenebilmektedir, bu nedenle 40 yaş üzeri kadınların oldukça yoğun tercih ettiği estetik operasyonların başında gıdı estetiği veya diğer tabirle boyun germe ameliyatı gelir. 

Gıdı oluşumunu sadece yaşlanmaya bağlamak elbette çok doğru değildir, zaman zaman fazla kilo alımı, çene altının yağ yapısına bağlı olarak da gıdı oluşumunu görmek mümkündür. Bu nedenlerle boyun germe ameliyatı sadece yaşlanma karşısı bir operasyon olarak anılmamalıdır. Boyun germe yani gıdı ameliyatı da, diğer estetik operasyonlar gibi yüzünüzde hayal ettiğiniz görüntüye ulaşmanız için sadece bir adımdır.

BOYUN GERME AMELİYATI ÖNCESİ VE BOYUN GERME AMELİYAT SONRASI İYİLEŞME 
Her cerrahi müdahalede olduğu gibi boyun germe yani gıdı estetiği ameliyatı sonrasında bir takım komplikasyonlar görülmektedir. Boyun germe diğer tabirle gıdı ameliyatı sıklıkla genel anestezi ile gerçekleştirilmektedir. Ve operasyon sonrasındaki en önemli detaylardan biri hekimin yönlendirmelerine harfiyen uymaktır. 

Her operasyonda olduğu üzere, boyun germe yani gıdı estetiği ameliyatı ardından kısmi şişlik ve morarmaların görülmesi normaldir. Bu şişkinlikler ve morarmaların ortalama olarak 2 hafta içerisinde minimuma ineceğini söylemek mümkündür ancak bu zamanın kişiden kişiye değişeceği unutulmamalıdır. En doğru bilgi operasyonu gerçekleştiren hekim tarafından verilebilmektedir. 

Boyun germe ameliyatından sonra normal hayata dönüş için ise ortalama olarak 3 veya 4 haftalık zaman ihtiyaç duyulmaktadır. Yine bu zaman dilimi de kişiden kişiye ve operasyona göre değişkenlik gösterebilmektedir.  


BOYUN GERME GIDI AMELİYAT YÖNTEMLERİ NELERDİR? 
Birçok estetik müdahalede olduğu gibi boyun germe gıdı estetiğinde defarklı yöntemler kullanılabilmektedir. Kullanılacak olan yöntem, kişiden kişiye değişirken burada hastanın ihtiyaçları ve aynı zamanda hekimin yönlendirmeleri dikkate alınmaktadır. Peki? Boyun germe ameliyatında hangi yöntemler kullanılmaktadır?   

  • Çene Altı Yoluyla Boyun Germe
  • Yüz Germe Tekniğiyle Boyun Germe
  • Derin Plan Tekniğiyle Boyun Germe
  • Liposuction + Çene Ucu İlerletme Tekniğiyle Boyun Germe

BOYUN GERME – GIDI ESTETİĞİ FİYATLARI NEDİR?
Estetik operasyonların neredeyse birçoğunda net bir fiyat vermek mümkün olmadığı gibi, boyun germe ameliyatı içinde sabit bir fiyat belirlemek maalesef mümkün değildir. 

Nitekim estetik operasyonlarda fiyatı belirleyen birçok değişken bulunmaktadır. Kişinin ihtiyacı, mevcut yüz yapısı, boyun germe beraberinde farklı bir cerrahi müdahaleye ihtiyaç olup olmayacağı, işlemi yapacak hekimin ücretlendirmesi gibi bir çok değişken bulunmaktadır. Bazı estetik operasyonlarda telafi kolaylıkla mümkün olsa da yüz germe boyun germe gibi operasyonlarda yapılan hatalı operasyonların telafileri çok kolay olmayabiliyor, yada telafi operasyonları sonrasında kusursuz görünüme sahip olmak çok mümkün olmayabiliyor. Bu nedenle mutlaka profesyonel sağlık kurumlarda uzman ve ehil hekimler tarafından hizmet alınması önemlidir. 

Gıdı estetikleri için fiyatlandırma, alanında uzman hekimler tarafından yapılan analizler sonrasında, belirlenmektedir. Birçok sağlık kurumu veya hekim standart fiyat sunmayı denemiş olsa da, burada kişiden kişiye ve ihtiyaca göre yapılacak boyun germe ameliyatında fiyat değişebilmektedir. Boyun germe ameliyatlarında fiyatlar ekseriyetle kişiye özel belirlenmektedir,  bu nedenle en çok merak edilen   “gıdı estetiği fiyatları İstanbul“, “2020 gıdı estetiği fiyatları“, “boyun germe ameliyatı fiyatları Bakırköy“, gibi soruların maalesef net bir cevabı bulunmamaktadır. 

Sizlerde, hayal ettiğiniz görünüme kavuşmak istiyorsanız, kaliteli ve uzman kadromuzla tanışmak ve ücretsiz ön muayene randevusu almak için bizlerle iletişime geçiniz.  

Vega Center Blog