Sedasyonlu Saç Ekimi

Blog

Teknik anlamıyla Sedasyon, cerrahi operasyonlar öncesinde bir takım sedatif ilaçlar ile hastaların reflekslerinin korunlası ve derinliği kontrollü şekilde ayarlanan uyku haline geçirilmesi işlemidir. Sedasyonun yaygın bilinen tanımı ise anestezidir. Sedasyon alanında uzman kişilerce uygulanmalıdır. Sedasyon uygulanacak hastanın hekiminin belirlediği saat itibariyle yiyecek ve içecek tüketimine son vermesi gerekmektedir. 

SEDASYONLU SAÇ EKİMİ NEDİR?
Saç ekimi yöntemlerinin gelişmesiyle beraber hastalarında bu operasyonlara olan talepleri artmıştır. Bilindiği üzere saç ekimi cerrahi estetik operasyonlar arasında yer almaktadır. Bu nedenle bazı hastalar her ne kadar saç ekimi yaptırmak istese de iğne, operasyon, hastane fobileri ve ya panik atak gibi durumlar nedeniyle bu operasyonları ertelemektedirler. 

Sedasyon olarak tanımlanan halk arasında ise anestezi olarak kullanılan bu işlemin 2 farklı türü vardır. Bazı operasyonlarda lokal anestezi uygulanırken bazı durumlarda ise genel anesteziye ihtiyaç duyulmaktadır. Sedasyonlu saç ekimi uygulamalarında hasta operasyon esnasında hiçbir ağrı ve acı hissetmemektedir. Sedasyonlu saç ekimi aynı zamanda ağrısız ve acısız saç ekimi anlamına gelmektir. Sedasyon esasında ağrı kesici ve beraberinde rahatlatıcı ilaçlar kombinasyonunun alanında uzman hekimlerce hastalara damardan verilmesidir. Anestezi sonrasında hastanın bilinci açık olmasına rağmen herhangi bir his bilinci yoktur. Hastanın tedirginlik, endişe ve tüm korku halleri yerini uyku hali ve gevşemeye bırakır.  

SAÇ EKİMİNDE SEDASYON NASIL UYGULANIR?
Sedasyonlu saç ekiminde teknik olarak herhangi bir farklılık yoktur. Sadece operasyonun süreci değişkenlik gösterir. Saç ekimi operasyonu için hazırlanan hastaya, anestezi uzmanı tarafından damar yolu açılır ile ve damar yolundan verilen anestezik ilaçlar verilir. 

Sedasyon adı verilen bu işlem ortalama 3 dakikalık bir işlemdir. Anestezi uygulanan hastanın ortalama birkaç dakika içinde haline geçtiği görülmektedir. Bu aşamadan sonra ise daha önce belirlenen saç ekim yöntemi ile saç ekimi operasyonu start verir. Sedasyon uygulamalarında ki en önemli avantaj ise etki süresinin belirlenebilmesidir. Anestezi uzmanları tarafından hazırlanan ilaçlar sayesinde hastanın ne kadar süre ilacın etkisi altında kalacağı öncesinde bilinmektedir. Ve bu süre planlanan operasyon süresine göre belirlenmektedir.  

SEDASYONLU SAÇ EKİMİ KİMLERE UYGULANIR?
İğne ve cerrahi operasyon fobisi olan hastalar
Panik atak hastalığı ve anksiyete sahibi hastalar
Uygulanacak saç ekimi tekniğine göre zaman zaman ağrı eşiği düşük olan kişilerde de sedasyonlu saç ekimi yapılmaktadır. 

SEDASYONLU SAÇ EKİMİ AVANTAJI NEDİR? 
Sedasyon diğer tabisi ile anestezi günümüzde birçok cerrahi operasyonda kullanılırken hastalar tarafından da oldukça talep görmektedir. Bazı durumlarda hekimler saç ekimi ön görüşmesinde hastanın sedasyonlu saç ekimi yaptırmasına kanaat getirirken bazı durumlarda ise hastalar direk olarak sedasyonlu saç ekimini talep edebilmektedir. 

Sedasyonu saç ekimi uygulamasında ağrı acı, endişe ve tüm korkular tamamen ortadan kalktığı için hem hasta konforlu bir operasyon deneyimi yaşarlar.

SEDASYONLU SAÇ EKİMİ FİYATLARI NEDİR?
Sedasyonlu saç ekimi için fiyatlandırma, alanında uzman hekimler tarafından yapılan analizler sonrasında, kişiye özel  planlama ile belirlenir. Birçok klinik sabit bir fiyat belirlemiş olsa da, burada kişiden kişiye ve ihtiyaca göre yapılacak sedasyonlu saç ekimi operasyonuna, ekimi yapılacak greft sayısına göre fiyat değişebilmektedir. Ve kişiye özel sedasyonlu saç ekimi operasyonu için fiyat belirlenmektedir,  bu nedenle en çok merak edilen  “Sedasyonlu saç ekimi  fiyatları İstanbul“, “2020 Sedasyonlu saç ekimi  fiyatları“, “Sedasyonlu saç ekimi fiyatları Bakırköy“, gibi soruların maalesef net bir cevabı bulunmamaktadır. 

Sizlerde sedasyonlu saç ekimi hakkında daha detaylı bilgi almak, saç ekim fiyatlarını öğrenmek ve ücretsiz ön muayene randevusu almak için bizimle iletişime geçiniz.


Vega Center Blog