Kol / Bacak Germe

Blog

Günümüzde sıklaşan gelişen ve yaygınlaşan estetik operasyonlar arasında en yeni trendler arasına hızlı giriş yapan kol ve bacak germe operasyonlarının oldukça fazla talep gördüğünü söylemek mümkün. Kol ve bacak germe ameliyatlarında en çok merak edilen sorulardan biride kol germe bacak germe ameliyatları neden tercih edilmelidir?

Birçok nedeni olan kol ve bacak sarkmalarının başlıca sebepleri arasında, kilo alma veya hızlı kilo verme, yaşlanma ve yaşlanmaya bağlı derinin elastikiyetini kaybetmesi durumlarını sıralayabiliriz. Bu gibi durumlara, vücudumuzun kol ve bacak kısımlarında yer alan kolajen liflerinde oluşan deformasyona bağlı sarkmalar görülmesi çok olağandır.

Bacaklarda ortaya çıkan deri elastikiyeti kaybı ve deri sarkmaları kişiyi fiziksel görünüm açısından olumsuz etkilerken aynı zamanda, yürümede sürtünmeye bağlı pişik gibi sorunlara da sebebiyet vermektedir. Kol ve bacak germe ameliyatları sadece ihtiyaç nedeniyle yapılabilen ameliyatlar olduğu gibi, aynı zamanda liposuction operasyonları ile birlikte kombine uygulanan operasyonlar arasında da yer almaktadır. 


KOL GERME BACAK GERME AMELİYATI NASIL YAPILIR? 
Kol ve bacak germe ameliyatlarının nasıl yapıldığı ise hastalar tarafından yine en çok merak edilen konuların başında gelmektedir.  Kol germe ve bacak germe ameliyatlarında hekimin uygun gördüğü yerlerden kesi yapılarak, sarkık veya deforme olan deri ve deri altı fazlalıkları alınır. 

Liposoction ile bölgedeki yağ hücreleri alınırken, özellikle elastikiyetini kaybeden bölgelerde mutlaka bacak germe veya kol germe gibi işlemlerinde akabinde uygulanması önerilmektedir. Aksi durumda hayal edilen görünümün sağlanması maalesef çok mümkün olamamaktadır. 

KOL GERME AMELİYATI – BACAK GERME AMELİYATI SONRASINDA İZ KALIR MI? 
Kol germe ameliyatı sonrasında hekimin uzmanlığıyla doğru orantılı olmak üzere minimumda ve görünmeyen yerlerde kesi izleri olması muhtemeldir. İyi bir hekim tarafından yapılan müdahalelerde bu izlerin kolun iç kısmında veya koltuk altının görünmesi daha az mümkün yerlerinde olması mümkündür.

Aynı şekilde bacak germe ameliyatı içinde,  kalçanın alt kısmında bacağın iç kesimlerine minimumda görülebilecek yerlerde kesi izleri olması muhtemeldir ancak bu izler en az görülebilecek yerlerde olduğundan dolayı rahatsızlık vermeyeceğini söylemek mümkündür.


KOL BACAK GERME AMELİYATI SONRASI İYİLEŞME 
Kol germe ameliyatı süresi her cerrahi müdahalede olduğu gibi kişiden kişiye ve yönteme göre değişkenlik gösterse de ekseriyetle ortalama 2 saat kadar süren ameliyatlardır. Bacak germe ameliyatlarında ise bu süre ortalamada 2 ila 4 saat aralığında kişiden kişiye değişkenlik gösterebilmektedir. Ameliyat sonrası ciddi komplikasyonlar görülmemekle birlikte her cerrahi müdahalede olduğu gibi bacak germe ameliyatında da ilk 1 hafta ağrılarını, şişkinliklerin ve morarmaların görülmesi olağandır. Kol veya bacak germe ameliyatı sonrasında normal hayata dönüş için ise ortalama 2 haftalık bir süreye ihtiyaç vardır. Ancak spor ve diğer egzersizler için 4 hafta geçmesi önerilmektedir. 

KOL GERME VEYA BACAK GERME ESTETİĞİ OLDUKTAN SONRA LAZER EPİLASYONA GİDİLEBİLİR Mİ?
Kol germe ve bacak germe operasyonları sonrasında iyileşme süresi tamamlandıktan sonra lazer epilasyona itmenin herhangi bir sakıncası bulunmadığını söylemek mümkündür. Ancak yine de hekiminize konuyla ilgili bilgi danışmanız önerilmektedir. 


KOL GERME AMELİYATI – BACAK GERME AMELİYATI FİYATLARI NEDİR?
Estetik operasyonların genelinde olduğu gibi, kol germe veya bacak germe ameliyatları için ön muayene öncesinde fiyat vermek maalesef çok mümkün değildir. Uygulanacak işlemler kişiden kişiye değiştiği gibi yapılacak müdahalelerde farklılık gösterebilmektedir. Örneğin bazı operasyonlar lokal anestezi ile mümkün olabilirken bazı operasyonlarda genel anestezi uygulanmaktadır. Kol germe ve bacak germe ile kombine farklı bir ameliyat olup olmadığı, yapılacak işlemin süresi, derideki sarkmanın durumu ve hastane doktor muayene ücretleri gibi birçok belirleyici bulunmaktadır. 

Yüksek fiyatlı operasyonların ve kliniklerin başarılı sonuçlar çıkardığı söylenemeyeceği gibi, uygun maliyetli merkezlerin veya hekimlerinde başarısız sonuçları olduğu söylenemez. 

Kol germe ameliyatı – bacak germe ameliyatı için fiyatlandırma, plastik cerrahi hekimleri tarafından yapılan tetkikler sonrasında, kişiye özel  planlama ile oluşturulur. Bu operasyonlar için genelde klinikler sabit bir taban fiyat belirlemiş olsa da, burada kişiden kişiye ve kişilerin ihtiyacına göre yapılacak Kol germe ameliyatı – bacak germe ameliyatı operasyonunda fiyat değişebilmektedir. Ve kişiye özel ameliyatı fiyatı belirlenmektedir,  bu nedenle en çok merak edilen “Kol germe ameliyatı – bacak germe ameliyatı fiyatları İstanbul“, “2020 bacak germe ameliyatı –  kol germe ameliyatı fiyatları“, “Kol germe ameliyatı – bacak germe ameliyatı fiyatları Bakırköy“, gibi soruların maalesef net bir cevabı bulunmamaktadır. 

Sizlerde kol germe ameliyatı veya bacak germe ameliyatı için detaylı bilgi ve fiyat almak için ücretsiz ön muayene randevusu talep etmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 


Vega Center Blog