Popo Kaldırma (BBL)

Blog

Gelişen teknoloji, estetik operasyonlar listesinde her geçen gün yenilikleri beraberinde getirirken, popo estetiği de son yılların en popüler operasyonları arasında hızla girmeyi başarmış durumda.Güzellik algısının günden güne değişirken kişilerin kusursuz görünüm hedefleri arasında önceleri yüz estetiği ön plandayken, yapılan operasyonların kalıcı çözümler sunması da vücut estetiğine talebi günden güne arttırmış durumda. 

Dünya genelinde,  dolgun oldukça dik ve estetik duruşa sahip olmasıyla ünlenen brezilya kadınlarının poposu teknolojinin ve estetiğin gelişmesiyle beraber artık hayal olmaktan çıkmış durumda.Evet, eğer doğuştan dolgunluğunu koruyan, dik ve gösterişli bir popo yapısına sahipseniz şanslısınız demektir. Ama değilseniz üzülmeye gerek yok. Çünkü artık popo estetiği BBL ile muhteşem brezilya kadınları poposuna sahip olmanız mümkün.

Popo estetiği sonuçları kişilerin arzu ve ihtiyaçlarına göre şekillense de kalçaların mevcut formundan daha dik daha dolgun görünmesi amacıyla yapılan bir popo kaldırma ve popo büyütme işlemidir. Kişilerin popo estetiği yaptırmasında herhangi bir sakınca olmadığı gibi, mevcut görünümünden mutsuz olan herkes popo kaldırma veya popo büyütme estetikleri yaptırabilmektedir.


POPO ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?
Öncelikle bilinmelidir ki, popo estetiği operasyonlarında ekseriyetle popo büyütme ve kaldırma işlemlerinde kişilerin kendi vücutlarından elde edilen yağlar kullanılmaktadır. Uygulamanın bu şekilde yapılması daha doğal ve sağlıklı sonuçlara ulaşılmasını sağlar. Peki, vücudunuzda yeterli seviyede yağ miktarı yoksa işte bu durumlarda dışarıdan dolgu maddeleri kullanılmak suretiyle operasyon başarılı olarak tamamlanır. 

Popo estetiği ameliyatı genel anestezi beraberinde yapılır ve ortalama operasyon süresi 1 ila 2 saat arasında kişiden kişiye veya operasyonun türüne göre değişmektedir. 

Brezilya poposu estetiğinde kullanılacak yağın vücuttan alınım şekli ise liposuction ile gerçekleşir. Yani aslında popo kaldırma ameliyatı veya diğer adıyla brezilya poposu estetiği 2 aşamalı bir operasyondur. Önce yağ alınımı ve sonrasında ihtiyaç duyulan bölgelere tekrar yağın enjekte edilmesidir. Brezilya tekniği kullanılarak vücut daha kıvrımlı hale getirilebilir, aynı zamanda düz kalçalar daha dolgun ve aynı zamansa seksi bir görünüme kavuşur. 

POPO ESTETİĞİ ÇEŞİTLERİ NELERDİR?
Popo estetiğinde ve tüm estetik operasyonlarda ihtiyaçlar kişiden kişiye değişebilmektedir. Bu nedenle popo estetiği denildiğinde aynı anda hem popo büyütme hem popo dikleştirme yapıldığı algısı ise yanıltıcıdır. Kişi sadece popo dikleştirme tercih edebilir ya da sadece popo büyütme tercih edebilir. Zaman zaman popo küçültme talepleriyle de karşılaşıldığını söylemek mümkündür. 

  • Popo dikleştirme
  • Popo büyütme
  • Popo küçültme 


POPO ESTETİĞİ SONRASI İYİLEŞME 
Popo estetiği ameliyatları sonrasında ekseriyetle bir hafta içinde normal hayata dönüşün mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Ancak her cerrahi müdahalede karşılaştığımız gibi popo dikleştirme ameliyatı sonrasında da şişkinlikler, morarmalar ve ödem oluşması gibi durumlar söz konusudur. Bu süreç ortalama 4 hafta içerisinde normal dönecektir.  

Spor ve diğer egzersizler içinde ortalama 6 haftalık bir bekleme süresi önerilmektedir. 

BREZİLYA POPO ESTETİĞİ SONRASINDA İZ KALIR MI?
Popo dikleştirme, popo kaldırma gibi ameliyatlarda iz kalması muhtemeldir. Fakat burada önemli olan husus alanında uzman bir hekim tarafından hizmet almanız durumunda bu izlerin minimum seviyede olmasıdır. 

Yine işinde ehil bir hekim tarafından yapılan ameliyat sırasında izlerin kalacağı yerler planlanır ve popo altı gibi görünmeyecek yerler seçilir. Brezilya popo ameliyatında hekim seçiminin doğru yapılması en önemli aşamadır.


BREZİLYA KALÇASI ESTETİĞİ FİYATLARI NEDİR
Öncelikle belirtmek gerekir ki estetik operasyonların fiyatlandırması kişiden kişiye, uygulanan işlemlere, işlemin süresine, işlemde kullanılacak dolgu maddesine ve hatta hekimden hekime göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle operasyonlar için belirli bir fiyat vermek maalesef yanıltıcı olacaktır. Ancak bu operasyonlar kalıcılık süresi uzun operasyonlar olduğu için mutlaka profesyonel sağlık kurumlarından ve uzman hekimler tarafından hizmet almanız önerilmektedir. 

Popo estetiği fiyatlarını araştırıldığında fiyatın değişken olmasının birçok nedeni olabilmektedir. Bu nedenlerin başlıcaları, merkezin marka değeri, referans hastalar, teknolojik ekipmanlar, bazen lokasyon ve yapılacak uygulamalar gibi faktörler fiyatın klinikten kliniğe değişmesine neden olabilmektedir. 

Popo estetikleri için fiyatlandırma, operasyonu gerçekleştirecek olan hekimler tarafından yapılan tetkikler ve değerlendirmeler sonrasında, kişiye özel  planlama ile belirlenir. Bu nedenle en çok merak edilen “popo estetiği fiyatları İstanbul“, “2020 popo estetiği fiyatları“, “popo estetiği fiyatları Bakırköy“, gibi soruların maalesef net bir cevabı bulunmamaktadır. 

Sizlerde brezilya poposu hakkında diğer tüm merak ettiklerinizi sormak ve ücretsiz ön muayene randevusu almak için bizimle iletişime geçiniz 


Vega Center Blog