Safir FUE Saç Ekimi

Blog

Teknolojinin günden güne gelişmesi hayatın her anında hissedilirken birçok sektör ve sağlıkta da ciddi ilerlemeler kaydedildiğini söylemek mümkündür. Gelişen teknolojiler sayesinde Tarihten bu yana çözümü aranan saç dökülmeleri ve kellik sorunlarına ise neredeyse tamamen çözüme kavuşmuş durumda. 

Saç ekimi operasyonların keşfi sonrasında, alternatif yeni yöntemler keşfedilmeye devam etmiş ve gelinen bu noktada,  gelişen teknoloji sayesinde artık tek bir yöntem ile saç ekimi değil, hastaların ihtiyaçlarına, doku yapılarına, ihtiyaçlarına veya isteklerine göre birbirinden farklı saç ekim yöntemleri uygulanabilmekte. Saç ekim yöntemlerinin gelişmesine paralel kullanılan materyallerde modernize edilmiş ve hatta maksimum konfor sağlayan safir uç keşfi ile saç ekimi operasyonları hayatın olağan akışına zarar vermeden yapılabilen cerrahi operasyonlar arasına girmiştir. 

Saç ekimi operasyonlarında saç ekimi yapılacak bölgede kanal açma esnasında adına slit denilen bi kesi aleti kullanılmaktadır. Slit metal bir alet olması nedeniyle operasyon esnasında tahribatı gücü yüksektir. Kesiler zaman zaman daha derin hale gelebilmektedir. Veya operasyon sonrası kesi yaraları oldukça geç iyileşmektedir. Safir fue saç ekimi operasyonlarında kullanılan safir uç, alternatifleri arasında en küçük kanalı açabilen uç olma özelliği taşır.  Safir elementlerinin özel kesimiyle elde edilen safir uç ile uygulanan FUE yöntemiyle saç ekimi operasyonlarının diğer yöntem ve alternatif uçlara nazaran çok daha hızlı iyileşme gösterdiğini söylemek mümkündür. 

SAFİR FUE SAÇ EKİMİ AVANTAJLARI NELERDİR?
Yine safir fue yönteminde kullanılan safir ucun özellikleri arasında yer alan kanalların çok daha küçük açılması, saç ekimi sonrası iyileşme sürecini de hızlandırmaktadır. 

Safir fue saç ekimi yönteminde safir uç özellikle metal slit yönteme nazaran daha yoğun ve daha sık ekim yapma olanağı sağlar.

Safir uçlar oldukça özel işlemler ve kesimlerle elde edildiğinden dolayı tamamen pürüzsüz bir yapıya sahiptir. Bu uçların en önemli özelliklerinden biride dokuya yapılan kesi esnasında herhangi bir deformasyon riskinin çok düşük olmasıdır. Bu uçlar ile micro kesiler yapmak oldukça mümkündür. Bu özelliği sayesinde dokuya kesi yapılırken doku daha az direnç göstereceği için deformasyonsuz micro kesiklerin yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Safir fue saç ekimi yönteminde kullanılan safir ucun en önemli özelliklerinden birisi ise açılan kanalların diğer saç ekimi yöntemlerine kıyasla çok daha küçük olmasıdır. Daha küçük kanalların açılabilmesi aynı bölgede çok daha fazla kanal açılması olanağı sağladığından dolayı safir fue saç ekimi yöntemi sayesinde aynı bölgede, diğer yöntemlere kıyasla daha fazla saç ekiminin mümkün olabileceğini söylemek mümkündür. 

Safir uç oldukça hassas biz yüzere sahip olması sayesinde saç ekim operasyonu sırasında minimumda titreşime fayda sağlar. Bu sayede de olabilecek doku hasarları önlenirken ve saç ekimi sonrasında ortaya çıkan kabuklanmalarda en aza indirgenmiş olur. 

Safir fue saç ekimi yöntemi ile yapılan saç ekimi operasyonları sonrasında oluşan ödeminde diğer yöntemlere kıyasla daha az olması nedeniyle hasta saç ekimi sonrasında ki süreci çok daha kolay atlatabilmektedir.

Safir fue saç ekimi yönteminde kullanılan safir uçlar ile açılan kanallara ekimi yapılan saçların, bazı vakalarda ortalama %10 oranında daha hızlı uzadığı görülebilmektedir.

Yine safir uç kullanılarak uygulanan Fue saç ekimi yönteminde alternatiflere göre daha doğal görünüm elde edilebildiği görülmektedir.

Safir uçların tamamen doğal bir element olması nedeniyle dokuda alerjen bir durum görülmesi çok çok düşük bir ihtimaldir. Doğal olması nedeniyle metal slit uçlara göre deri ve dokuya çok daha az zarar verdiğini de söylemek mümkündür. Yine safir uç kullanılan saç ekimi operasyonlarında enfeksiyon riski de minimum seviyelere indirilmiş demektir. 

Safir uç ile yapılan fue saç ekimi operasyonlarında kanalların micro dediğimiz seviyede küçük açılmasından dolayı saç ekimi sonrası kanama neredeyse yok denecek kadar az seviyededir. 

SAFİR FUE SAÇ EKİMİ FİYATLARI NE KADAR?

Saç ekimi yaptırmak isteyen ve sonucunda Safir FUE Saç Ekimine karar veren herkesin en çok merak ettiği konuların başında ‘Safir FUE Saç Ekimi ne kadar’ sorusu geliyor. Saç ekimi operasyonlarında her kişi veya her kurum için geçerli bir standart olduğunu söylemek maalesef çok mümkün değil. Bu tip operasyonlarda saç ekimi yapılacak bölge ekimi yapılacak greft sayısı ve daha birçok değişkene bağlı kişiye özel planlamada göz önünde bulundurulur ve fiyatlandırma bu kıstaslar çerçevesinde yapılır.

Bu yüzden, safir uç fue saç ekimi hizmetine ilişkin olarak en doğru bilgi için mutlaka saç ekim merkezleri ile iletişime geçmenizde fayda olacaktır. Bu neticede çok merak edilen  Safir FUE saç ekimi  fiyatları İstanbul““2020 SAFİR FUE saç ekimi  fiyatları“SAFİR FUE saç ekimi fiyatları Bakırköy“, gibi soruların maalesef net bir cevabı bulunmamaktadır. 

Sizlerde safir uç fue saç ekimi hakkında detaylı bilgi almak ve ücretsiz ön muayene randevusu için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 


 Vega Center Blog