Saç Mezoterapisi

Blog

Saç mezoterapisi, günümüzün en yaygın tercih edilen saç tedavi uygulamaları arasında yer alan yöntemlerden biridir. Saç mezoterapisi saç köklerinin ve saçların beslenmek için ihtiyacı olan vitaminlerin, minerallerin, aminoasitlerle birleştirilerek saçlı deride köklere direkt enjekte edilmesidir.

Öncelikli amacı saç dökülmesinin önüne geçmek olan bu tedavi yöntemi sayesinde, saç tellerinin kalınlaştığı ve saçların güçlendiğini de görmek mümkündür. Saç mezoterapisinde saçlı deriye vitaminlerin enjekte edilmesi sırasında kullanılan iğneler oldukça ince ve mikro olarak tabir edilen iğnelerdir. Bu sayede hem ihtiyaç duyulan vitamin mineraller uygulanırken hem de dokular uyarılmış olur.

SAÇ MEZOTERAPİSİ KİMLERE UYGULANIR?
Saç Mezoterapisi, strese bağlı saç dökülmeler, genetiğe bağlı saç dökülmeler, gebelik sonrası saç dökülmeleri, hormonsal saç dökülmeler ve mevsime bağlı saç dökülmesi yaşayan herkese saç dökülmesi tedavisinde uygulanabilmektedir.  

SAÇ MEZOTERAPİSİNİN AVANTAJLARI?
Saç mezoterapisinin en önemli faydası lokal olarak uygulanabilir olmasıdır. Bunun yanı sıra saç dökülmesini durdururken saçların kaybettiği parlaklığını ve canlılığını geri kazanmasını sağlar. 

SAÇ MEZOTERAPİSİ NASIL YAPILIR?
Saç köklerine ve saç tellerinin beslenme ihtiyacını karşılayan aynı zamanda güçlenmesini sağlayan vitamin ve minerallerin tamamı ile aynı zamanda lokal anestezik bir karışım elde edilir. Bu elde edilen karışım bilgisayarlar tarafından kontrol edilen mikro uçlu aletlerle saç derisinde ihtiyaç duyulan bölgeye uygulanır. Ve ilaç dağıtılır. 

SAÇ MEZOTERAPİSİ FAYDALARI 
Saçların ve saçlı derinin sağlıklı bir görünüme kavuşması
Saç tellerinin kalınlaşması ve daha hızlı uzamaya başlaması
Koparak gerçekleşen saç dökülmelerinin önlenmesi
Saç ekimi tedavisi sonrası köklerin güçlendirilmesi
Saçların canlı bir görünüme sahip olması 

SAÇ MEZOTERAPİSİ KİMLERE UYGULANABİLİR?
Son zamanların en sık tercih edilen saç tedavi yöntemlerinden olan saç mezoterapisi için en merak edilen soru ise ‘kimler saç mezoterapisi yaptırır’ veya ‘saç mezoterapisinin yan etkileri var mıdır ‘ şeklinde.

Kimler saç mezoterapisi yaptırabilir; 
Saç uzaması oldukça yavaş ilerleyen ve saçlarının hızlı uzamasını isteyen
Düzensiz beslenme veya yoğun stres sonucu saç dökülmesi yaşayanlar
Saç telleri zayıf olması nedeniyle kolay kopan ve kırılanlar
Saçların parlaklığını kaybetmesi durumunda daha canlı ve parlak forma kavuşmasını isteyenler
Saçların hacmini kaybetmesi ile cansız görünenler
Saç ekimi sonrasında saç köklerinin güçlenmesini isteyen herkes SAÇ MEZOTERAPİSİ yaptırabilmektedir. 

SAÇ MEZOTERAPİSİ YAN ETKİLERİ NELERDİR?
Saç mezoterapisi uygulamasında ekseriyetle ciddi bir yan etki görülmemektedir. Ancak kişiden kişiye ve cilt yapısına bağlı olmak üzere zaman zaman; uygulama sonrasında kızarmalar, morarmalar, uygulama alanlarında şişlikler veya alerjen yan etkiler görülebilmektedir. Bu tip bir belirti ile karşılaşıldığında hekim yönlendirmesine dikkat edilirse kısa sürede kendiliğinden geçen yan etkiler olduğunu söylemek mümkündür. . 

SAÇ MEZOTERAPİSİ KAÇ SEANS UYGULANIR?
Saç mezoterapisi  tedavisinde de tıpkı diğer saç tedavililerinde olduğu gibi seans sayısında en belirleyici faktör kişinin ihtiyaç analizidir. Saç mezoterapisi genel olarak 4 ile 8 seans aralığında uygulanmaktadır. Bu seans sayısına ek olarak saçların yıpranma, dökülme oranına bağlı ek seanslar uygulanabilmektedir. İlk 4 seans haftada 1 uygulanırken sonraki seansların uygulama aralığı ortalama 2 haftada bir şeklindedir. 

SAÇ MEZOTERAPİ FİYATLARI
Saç mezoterapisi yaptırmak isteyen herkesin en merak ettiği soruların başında ise ; ‘Saç mezoterapisi fiyatları’ ‘Saç mezoterapisi ne kadar’ ‘İstanbul SAÇ MEZOTERAPİSİ fiyatları’ veya ‘Bakırköy SAÇ MEZOTERAPİSİ ne kadar’ gibi sorular gelmektedir. 

Bu tip tedaviler kişiye özel planlama ile gerçekleştirildiğinden dolayı net bir fiyat vermek maalesef çok doğru olmamakla beraber çok mümkünde değildir. Saç mezoterapisi  fiyatı etkileyen bazı unsurlar vardır. Bunlar hastaya uygulanacak karşımın miktarı, bu karışımın bileşenleri, hastanın yaşı ve hatta cinsiyeti gibi detaylardır. Aynı zamanda Saç mezoterapisi tedavisinin ne kadar süreceği veya kaç seans uygulanacağı da fiyatın belirlenmesinde bir etkendir. 

Sizlerde Saç mezoterapisi  tedavisi hakkında daha detaylı bilgi almak, Saç Mezoterapi tedavisi fiyatlarını öğrenmek ve ücretsiz ön muayene randevusu almak için bizimle iletişime geçiniz.


Vega Center Blog