IGF Tedavisi

Blog

Çağırımızın en yaygın sorunları arasında yer alıyor, saç dökülmeleri.. Düzensiz beslenme, stres, psikolojik faktörler, genetik nedenler, ilaçların yan etkiler ve daha birçok nedene bağlı saç dökülmeleri ile karşılaşmak mümkün. Yaşanan saç dökülmelerine dönem dönem doğal çareler aranmış olsa da gelişen teknoloji sayesinde saç dökülmeleri hususunda da alternatif tedavi yöntemleri geliştirilmiş ve bu sorunun önüne geçmek mümkün hale gelmiştir. 

Saç tedavilerinde PRP yöntemi yanı sıra oldukça tercih edilen diğer yöntemde IGF saç tedavisidir.Aynı amaçla uygulanan iki tedavi içinde hedef, saçların ve saç köklerinin canlılık kazanması, koparak dökülmelerin önlenmesi, saçların hacim elde etmesi, hızlı uzaması ve dökülmenin önlenmesidir. 

Saç PRP tedavisinde kişiden alınan kanın ayrıştırılması ve geri enjekte edilmesi şeklinde uygulanırken, IFG-1 serum tedavisinde ise saçların büyümesini ve güçlenmesini sağlayan maddenin haricen uygulanmasıdır. IGF saç tedavisinde daha komplike bir uygulama yapılmaktadır. 

Bu tedavide saç köklerine; , saç derisinin, saç köklerinin ve saçların ihtiyacı olan aynı zamanda saçlarda görülen dökülmeleri önleyen bilimum vitamin ve minerallerde uygulanmaktadır. PRP tedavisine kıyasla daha fazla vitamin ve mineral bileşenini de barındırdığı için daha hızlı ve net sonuçlar almak mümkündür. 

IGF SERUM TEDAVİSİ KAÇ SEANS UYGULANMALIDIR?
IGF’li serum terapisi uygulaması ortalama 8 ile 12 seans şeklinde gerçekleştirilmektedir. Bu seans sayısı kişiden kişiye değişkenlik gösterebilmektedir. IGF’li serum terapisi tedavisi için ilk 6 seans ortalama 1 haftalık ara ile gerçekleştirilirken kalan seanslarda bu zaman 2 hafta aralığa çıkarılmaktadır.  

IGF’li serum terapisi tedavisinde seans sayısı kişilerin ihtiyaçları tespit edildikten sonra özel planlama ile belirlenmektedir. Bu tedavi yönteminde ilk 4 seans sonrasında saç dökülmelerinde ki azalma bariz olarak görülebilmektedir. Sonrasında saçların beslenmesi ve canlılığını kazanması hedeflenmektedir. Planlanan tedavi bittiğinde saçların canlanması, saç tellerinin kalınlaştığı ve saç dökülmelerinin %80 oranında azaldığını söylemek mümkündür. Seansların aralığı ve kaç seans uygulanacağı tamamen kişiye özel ve kişinin ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir. 

PRP uygulaması tamamlandıktan sonra senede ortalama 2 veya 4 defa uygulama tekrar edilerek elde edilen canlılığın korunmasını sağlamak mümkündür.

IGF SERUM TEDAVİSİ HEMEN ETKİ EDER Mİ?
IGF’li serum terapisi tedavisinde 4 seans sonrası saç dökülmelerinde büyük oranda azalma görmek mümkündür. 

IGF SERUM TEDAVİSİ YENİ SAÇ ÇIKARIR MI?
Günümüzün en yaygın sorunu olan Saç dökülmesi, saç tellerinin zayıflaması ve parlaklığını kaybetmesi sorunlarını gidermek amacıyla geliştirilen IGF’li serum terapisi için en merak edilen sorulardan biride IGF’li serum terapisi yeni saç çıkarır mı yönündedir.

Öncelikle bilinmelidir ki saç ekimi dışındaki hiçbir tedavi canlılığını kaybeden köklerden yeniden saç çıkmasını sağlamamaktadır. IGF’li serum terapisi, PRP saç tedavisi gibi yöntemler mevcut saçların güçlenmesi, kaybettiği canlılığını kazanması ve dökülmelerin önlenmesi konusunda fayda sağlamaktadır. 

Sizlerde IGF’li serum terapisi  tedavisi hakkında daha detaylı bilgi almak, IGF’li serum terapisi  tedavisi fiyatlarını öğrenmek ve ücretsiz ön muayene randevusu almak için bizimle iletişime geçiniz.


Vega Center Blog